11:33 | 04.06.25 | Նորություններ | 14595
Ucom-ն իր բաժանորդների համար ավելի մատչելի է դարձնում ամառային արձակուրդների ընթացքում կապի մեջ մնալը՝ նոր «uTravel 3 ԳԲ» ռոումինգ փաթեթի շնորհիվ։
«uTravel 3 ԳԲ» ռոումինգ փաթեթը բաժանորդներին հնարավորություն է տալիս ամռանը ռոումինգում օգտվել ավելի շատ ինտերնետից ավելի մատչելի գնով։ Փաթեթը մշակվել է ամենապահանջված եվրոպական եւ հայտնի ծովափնյա ուղղությունների համար, որոնք են Վրաստանը, ԱՄԷ-ն, Եգիպտոսը, Հունաստանը, Կիպրոսը, Մոնտենեգրոն, Իտալիան եւ Իսպանիան:
Այս փաթեթի համար բաժանորդները կվճարեն ընդամենը 4990 դրամ ու կունենան 3 ԳԲ ինտերնետ 7 օրվա համար՝ իրենց հանգիստն ավելի հիշարժան դարձնելու ու տպավորություններով ընկերների հետ կիսվելու համար։ Փաթեթը հասանելի կլինի մայիսի 29-ից մինչեւ սեպտեմբերի 30-ը։
Նշենք, որ Վրաստանում փաթեթը գործում է բոլոր հասանելի օպերատորների ցանցերում, իսկ մյուս երկրներում՝ համապատասխան օպերատորի ցանցին միանալու դեպքում։
«Դեռ անցած տարի մենք ներկայացրել էինք 1 ԳԲ տրամադրող փաթեթ, բայց շուտով հասկացանք, որ ինտերնետի այդ ծավալն էլ չի բավարարում մեր բաժանորդների աճող պահանջներին։ Ու ահա, այս տարի արդեն հանդես ենք գալիս նոր առաջարկով։ Ucom-ի համար սկզբունքային է, որ մեր բաժանորդների թվային փորձառությունը լինի կատարյալ եւ լիարժեք՝ անկախ նրանց գտնվելու վայրից, ու արտասահմանն էլ այս առումով չպիտի բացառություն լինի», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«uTravel 3ԳԲ» փաթեթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *121*32#։ Այն կարելի է ակտիվացնել նաեւ Ucom հավելվածի միջոցով:
Փաթեթից օգտվելու համար անհրաժեշտ է ռոումինգ ծառայությունը ակտիվացնել մինչեւ Հայաստանից մեկնելը՝ Ucom հավելվածի օգնությամբ կամ հավաքելով *121#:

11:33 | 04.06.25 | News | 14707
With its new "uTravel 3 GB" roaming package, Ucom is making it more affordable for customers to stay connected while on summer vacation.
The “uTravel 3 GB” package allows subscribers to use more internet at a better price while in roaming during the summer. The package is tailored for the most popular European and beach destinations, including Georgia, the UAE, Egypt, Greece, Cyprus, Montenegro, Italy, and Spain.
Subscribers will pay just 4,990 AMD for 3 GB of internet, valid for 7 days, to make their vacations more memorable and share their experiences with friends. The package will be available from May 29 to September 30.
It should be noted that in Georgia the bundle works in the networks of all operators available, in other countries, when connecting to the network of the relevant operator.
"Last year, we introduced a package offering 1 GB, but then we realized that this data volume didn’t meet our subscribers’ growing needs. So, this year, we’re rolling out a new offer. At Ucom, we’re committed to ensuring our subscribers have a seamless and comprehensive digital experience, regardless of their location - and traveling abroad should be no exception,” said Ucom’s General Director Ralph Yirikian.
To activate the “uTravel 3 GB” package, subscribers can dial *121*32# or use the Ucom app.
Please note that to use the package, the roaming service must be activated before leaving Armenia, either through the Ucom app or by dialing *121#.