14:16 | 01.04.09 | Նորություններ | 5376
Երեւան /Մեդիամաքս/. Նեյչո Վելիչկովը ապրիլի 2-ից կթողնի “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնը:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնել է “ԱրմենՏելի” մամլո քարտուղար Անուշ Բեղլոյանը, “Նեյչո Վելիչկովի որոշումը պայմանավորված է ընտանեկան հանգամանքներով”:
Մինչ նոր գլխավոր տնօրենի նշանակումը ընկերության ղեկավարի պաշտոնակատար է նշանակվել “ԱրմենՏելի” ֆինանսական տնօրեն Կարեն Շահնազարյանը:
Անուշ Բեղլոյանը նշել է, որ Նեյչո Վելիչկովի պաշտոնավարման ընթացքում “գործարկվել է երրորդ սերնդի ցանցը, ներդրվել են համակցված ապրանքատեսակներ, կատարելագործվել են մարքեթինգային գործիքները, օպտիմալացվել են բիզնես գործընթացները”: “Նեյչո Վելիչկովի ղեկավարության ներքո ընկերությունը պահպանեց իր շահույթը բարձր մակարդակում` չնայած բարդ տնտեսական իրադրությանը”,- նշել է Անուշ Բեղլոյանը:

Yerevan  /Mediamax/. Neicho Velichkov will leave the position of General Director of “ArmenTel” Telecommunication Company on April 2.
As the Spokeswoman of “ArmenTel” Anush Begloyan told Mediamax today, “Neicho Velichkov’s decision is conditioned by family issues”.
Before the appointment of the new General Director, Financial Director of “ArmenTel” Karen Shahnazaryan is appointed Acting Head of the company.
Anush Begloyan noted that in the period of Neicho Velichkov’s management in “ArmenTel” “3G network was launched, convergent products were implemented, marketing instruments were improved, business processes were optimized”. “Under Neicho Velichkov’s management, the company preserved profitability at high level, despite the complex economic situation”, Anush Begloyan stated.