14:32 | 13.05.09 | Նորություններ | 5545
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր որոշում է կայացրել “ԱրմենՏել” ընկերությանը 12 մլն դրամով տուգանելու մասին:
Ինչպես նշել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, այդ որոշումը պայմանավորված է “ԱրմենՏելի” կողմից “Ամելայն”, “ՄԻՕՄ” եւ “Տեխնոպլաստ” կազմակերպություններին ելքային ձայնային ծառայությունների տրամադրելու կարգը խախտելու հետ:
“ԱրմենՏելի” իրավաբանական ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանդուխչյանը նշել է, որ ընկերությունը բազմիցս դիմել է ՀԾԿՀ-ին` ձայնային ծառայությունների տրամադրման կարգը վերանայելու եւ օպերատորներին ոչ թե բաժանորդային, այլ` լրացուցիչ համարներ հատկացնելու հնարավորությունը դիտարկելու առաջարկով: Նրա խոսքերով, “դա կլուծեր բազմաթիվ վիճելի հարցեր”:

14:32 | 13.05.09 | Новости | 5578
Ереван /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении приняла сегодня решение оштрафовать компанию «АрменТел» на 12 млн драмов.
Как отметил начальник телекоммуникационного управления КРОУ Геворг Геворгян,  это решение обусловлено нарушением со стороны «АрменТел» порядка предоставления исходящих голосовых услуг организациям «Амелайн», «МИОМ» и «Технопласт».
Руководитель юридической службы «АрменТел» Давид Сандухчян отметил, что компания не раз обращалась в КРОУ с просьбой пересмотреть порядок предоставления голосовых услуг и рассмотреть возможность выдачи операторам не абонентских, а дополнительных номеров.