14:32 | 13.05.09 | Նորություններ | 5545
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր որոշում է կայացրել “ԱրմենՏել” ընկերությանը 12 մլն դրամով տուգանելու մասին:
Ինչպես նշել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, այդ որոշումը պայմանավորված է “ԱրմենՏելի” կողմից “Ամելայն”, “ՄԻՕՄ” եւ “Տեխնոպլաստ” կազմակերպություններին ելքային ձայնային ծառայությունների տրամադրելու կարգը խախտելու հետ:
“ԱրմենՏելի” իրավաբանական ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանդուխչյանը նշել է, որ ընկերությունը բազմիցս դիմել է ՀԾԿՀ-ին` ձայնային ծառայությունների տրամադրման կարգը վերանայելու եւ օպերատորներին ոչ թե բաժանորդային, այլ` լրացուցիչ համարներ հատկացնելու հնարավորությունը դիտարկելու առաջարկով: Նրա խոսքերով, “դա կլուծեր բազմաթիվ վիճելի հարցեր”:

14:32 | 13.05.09 | News | 5533
Yerevan /Mediamax/. Public Service Regulatory Commission (PSRC) of Armenia made a decision today to fine “ArmenTel” Company for 12mln AMD.
As the Head of PSRC Telecommunication Department Gevorg Gevorgyan stated, this decision is conditioned by the fact that “ArmenTel” has violated the order for providing outgoing voice services to “Ameline”, “MIOM” and “Technoplast” organizations.
Head of Legal Department of “ArmenTel” David Sandukhchyan noted that the Company has repeatedly addressed PSRC with the request to reconsider the order for providing voice services and consider the possibility of issue of additional numbers instead of subscriber numbers, to the operators.