16:29 | 26.05.09 | Նորություններ | 4992
“ԱրմենՏելը” օժանդակում է Հ. Թումանյանի 140-ամյակին նվիրված տոնակատարությունների շրջանակներում անցկացվող միջոցառումներին
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ավ. Իսահակյանի անվան կենտրոնական գրադարանը եւ “ԱրմենՏել” ընկերությունը անցկացրել են հայ մեծանուն բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի 140-ամյակին նվիրված հերթական միջոցառումը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, “ԱրմենՏելի” (Beeline ապրանքանիշ) օժանդակությամբ Երեւանի ավագ դպրոցների շուրջ 80 աշակերտներ մայիսի 25-ին այցելել են Լոռու մարզի Դսեղ գյուղում գտնվող` Հ. Թումանյանի տուն-թանգարան:
“ԱրմենՏելի” հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը նշել է, որ Հ. Թումանյանի հոբելյանին նվիրված միջոցառումներն ընթանում են ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակներում:
“Մեզ համար առաջնահերթ են կրթությունը, Հայաստանի մշակույթի պահպանումն ու զարգացումը, եւ մենք ուրախ ենք մեծ բանաստեղծի հոբելյանի տոնակատարություններում ուժերի ներածի չափով ավանդ ներմուծելու համար”,- ասել է Անուշ Բեղլոյանը:
Այս տարվա ապրիլին “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն եւ Ավ. Իսահակյանի անվ. կենտրոնական գրադարանը համագործակցության եւ գործընկերության մասին հուշագիր են ստորագրել: Համագործակցության շրջանակներում անց է կացվել “Հիշենք մեծ պոետներին” մրցույթը` նվիրված Հ. Թումանյանի ծննդյան 140-ամյակին առթիվ անցկացվող միջոցառումներին:

16:29 | 26.05.09 | Новости | 5221
Ереван /Медиамакс/. Центральная библиотека им. А. Исаакяна и компания «АрменТел» провели очередное мероприятие, посвященное 140-летию великого армянского поэта Оганнеса Туманяна.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, при содействии «АрменТел» (бренд Beeline) около 80 учеников старших классов ереванских школ посетили 25 мая дом-музей Туманяна в селе Дсех Лорийской области.
Руководитель службы по связям с общественностью «АрменТел» Ануш Беглоян отметила, что мероприятия, посвященные юбилею О. Туманяна, осуществляются в рамках корпоративной социальной ответственности компании.
«Нашими приоритетами являются образование, сохранение и развитие культуры Армении, и мы рады оказать посильный вклад в празднование юбилея великого поэта», - сказала Ануш Беглоян.
В апреле этого года ЗАО «АрменТел» и Центральная библиотека им. Исаакяна подписали меморандум о сотрудничестве и партнерстве. В рамках сотрудничества был проведен конкурс «Помним великих поэтов», приуроченный к празднованию 140-летия со дня рождения О. Туманяна.