16:45 | 10.07.09 | Նորություններ | 4591
Երևան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն հայտարարել է, որ VivaCell-MTS եւ Orange Armenia օպերատորները փոխկապակցման մասին նոր պայմանագրի կնքման հարցում հանդես են եկել տարբեր դիրքորոշումներով:
Պատասխանելով ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ի հարցին` Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ այս իրավիճակում «ԱրմենՏելը» անհրաժեշտ է համարել հավասարակշռված դիրք զբաղեցնել եւ դիմել կարգավորողին` փոխկապակցման սակագների որոշման մասին առաջարկով:
«Ինչ վերաբերում է «ԱրմենՏելի» ֆիքսված ցանցին միանալու սակագներին, ապա մենք պետք է հավասար պայմաններ առաջարկենք ինչպես գործող, այնպես էլ նոր օպերատորին», - ասել է Իգոր Կլիմկոն: Միաժամանակ, ընդգծել է նա, փոխկապակցման նոր գները չեն ազդելու բաժանորդների համար սահմանված սակագների վրա:
«Մենք մեր առջեւ փոխկապակցման սակագների իջեցման կամ բարձրացման խնդիր չենք դնում: Մենք պետք է հավասարակշռված դիրք զբաղեցնենք», - ընդգծել է Իգոր Կլիմկոն:

16:45 | 10.07.09 | Новости | 4612
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор «АрменТел» (бренд Beeline) Игорь Климко заявил, что операторы VivaCell-MTS и Orange Armenia выступали с различных позиций в вопросе заключения нового договора об интерконнекте.
Отвечая сегодня на вопрос Медиамакс, Игорь Климко сказал, что в данной ситуации «АрменТел» посчитала необходимым занять взвешенную позицию и обратиться с предложением об определении тарифов на интерконнект к регулятору.
Что касается тарифов на соединение с фиксированной сетью «АрменТел», то мы должны предоставить равные условия как действующему, так и новому оператору, сказал Игорь Климко. При этом, подчеркнул он, новые цены на интерконнект не будут отражаться на тарифах для абонентов.
«Мы не ставим перед собой задачу снижения, или повышения тарифов на интерконнет. Мы должны занять взвешенную позицию», - подчеркнул Игорь Климко. --0--