16:45 | 10.07.09 | Նորություններ | 4591
Երևան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն հայտարարել է, որ VivaCell-MTS եւ Orange Armenia օպերատորները փոխկապակցման մասին նոր պայմանագրի կնքման հարցում հանդես են եկել տարբեր դիրքորոշումներով:
Պատասխանելով ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ի հարցին` Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ այս իրավիճակում «ԱրմենՏելը» անհրաժեշտ է համարել հավասարակշռված դիրք զբաղեցնել եւ դիմել կարգավորողին` փոխկապակցման սակագների որոշման մասին առաջարկով:
«Ինչ վերաբերում է «ԱրմենՏելի» ֆիքսված ցանցին միանալու սակագներին, ապա մենք պետք է հավասար պայմաններ առաջարկենք ինչպես գործող, այնպես էլ նոր օպերատորին», - ասել է Իգոր Կլիմկոն: Միաժամանակ, ընդգծել է նա, փոխկապակցման նոր գները չեն ազդելու բաժանորդների համար սահմանված սակագների վրա:
«Մենք մեր առջեւ փոխկապակցման սակագների իջեցման կամ բարձրացման խնդիր չենք դնում: Մենք պետք է հավասարակշռված դիրք զբաղեցնենք», - ընդգծել է Իգոր Կլիմկոն:

16:45 | 10.07.09 | News | 4834
Yerevan /Mediamax/. General Director of “ArmenTel” (Beeline brand) Igor Klimko stated that VivaCell-MTS and Orange Armenia spoke from different positions as to the issue of concluding a new agreement on interconnect.
Answering the question of Mediamax today, Igor Klimko stated that in the given situation “ArmenTel” considered necessary to occupy a weighted position and present a proposal to the regulatory body concerning defining traffic for interconnect.
Concerning tariffs to get connected to landline network of “ArmenTel”, we should offer equal conditions both to the already functioning operator and the new one, Igor Klimko stated. At that he stressed that the new prices for interconnect will not be reflected in the tariffs for subscribers.
“We do not set ourselves the task on cutting down or increasing tariffs for interconnect. We should occupy a weighted position”, Igor Klimko stated.