17:06 | 23.10.09 | Նորություններ | 4409
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հանդես է եկել որպես Հովհաննես Թումանյանի 140-ամյակին նվիրված “Նռան հատիկ” մանկապատանեկան թատերական փառատոնի գլխավոր հովանավոր:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր ասել է, որ փառատոնը եզակի իրադարձություն է Հայաստանի թատերական կյանքում: “Մեր ընկերությունն ուրախ է աջակցել այդ նախաձեռնությանը, որը երեխաների համար դուռ է բացում դեպի նոր հիասքանչ աշխարհ”, - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Փառատոնի շրջանակներում հոկտեմբերի 24-ից նոյեմբերի 1-ը երեւանյան “Մետրո” թատրոնի բեմում կներկայացվեն Հովհ. Թումանյանի 24 ստեղծագործությունները:
Փառատոնին կմասնակցեն մանկապատանեկան թատերական խմբեր Հայաստանից, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից եւ Ջավախքից:

17:06 | 23.10.09 | Новости | 4707
Ереван /Медиамакс/. «АрменТел» (бренд Beeline) выступила генеральным спонсором детско-юношеского театрального фестиваля «Зернышко граната», приуроченного к 140-летию армянского писателя Оганеса Туманяна.
Как сообщает агентство Медиамакс, гендиректор Beeline Игорь Климко сказал сегодня, что фестиваль является уникальным событием в театральной жизни Армении. «Наша компания рада оказать содействие этой инициативе, которая открывает детям двери в новый прекрасный мир», - сказал Игорь Климко.
В рамках фестиваля с 24 октября по 1 ноября на сцене ереванского театра «Метро» будут представлены 24 спектакля - постановки произведений Ованеса Туманяна. В фестивале примут участие участие детско-юношеские театральные коллективы из Армении, Нагорно-Карабахской Республики и Самцхе-Джавахети (Грузия).