17:06 | 23.10.09 | Նորություններ | 4409
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հանդես է եկել որպես Հովհաննես Թումանյանի 140-ամյակին նվիրված “Նռան հատիկ” մանկապատանեկան թատերական փառատոնի գլխավոր հովանավոր:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր ասել է, որ փառատոնը եզակի իրադարձություն է Հայաստանի թատերական կյանքում: “Մեր ընկերությունն ուրախ է աջակցել այդ նախաձեռնությանը, որը երեխաների համար դուռ է բացում դեպի նոր հիասքանչ աշխարհ”, - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Փառատոնի շրջանակներում հոկտեմբերի 24-ից նոյեմբերի 1-ը երեւանյան “Մետրո” թատրոնի բեմում կներկայացվեն Հովհ. Թումանյանի 24 ստեղծագործությունները:
Փառատոնին կմասնակցեն մանկապատանեկան թատերական խմբեր Հայաստանից, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից եւ Ջավախքից:

17:06 | 23.10.09 | News | 4687
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline brand) is the general sponsor of “Pomegranate Grain” Children’s and Youth’s Theatre Festival, dated to the 140th anniversary of Armenian writer Hovhannes Tumanyan.
Mediamax reports that Beeline General Director Igor Klimko stated today that the Festival is a unique event in theatric life in Armenia. “Out company is glad to render assistance to this initiative, which opens doors for children to a new wonderful world”, Igor Klimko stated.
Within the framework of the Festival on October 24-November 1, 24 performances will be set on stage of Yerevan “Metro” Theatre, all representing staging of Hovhannes Tumanyan’s works. Children-youth theatre teams from Armenia, the Nagorno-Karabakh Republic and Samtskhe-Javakheti (Georgia) will participate in the Festival.