16:29 | 24.11.09 | Նորություններ | 4399
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Համակարգիչ բոլորի համար” փորձնական ծրագրի շրջանակներում Հայաստանում վաճառվել է ավելի քան 500 համակարգիչ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր հայտնել է “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի գլխավոր մասնագետ Նորայր Վարդանյանը: Նրա խոսքերով, մինչեւ տարեվերջ նախատեսվում է վաճառված համակարգիչների թիվը հասցնել 1500-ի:
“Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի շրջանակներում Երեւանում գործում է վաճառքի երեք կետ (Unicomp, DOXX Computers եւ X-ART), Գյումրիում` մեկ (VEGA), Վանաձորում` երկու (LBF եւ VEGA):
Մինչեւ 2009թ. ավարտը կգործարկվի վաճառքի եւս 4 կետ:
2010թ. հունվարին կկայանա ծրագրի փորձնական մասի արդյունքների քննարկումը, որի հաստատման դեպքում կսկսվի հիմնական փուլը, որը նախատեսում է համակարգիչների վաճառք Հայաստանի ողջ տարածքում:
“Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի գործընկերներն են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը, “ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը”, “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամը, Microsoft-ը, Hewlett Packard-ը եւ “Յունիկոմպը”:

16:29 | 24.11.09 | Новости | 4751
Ереван /Медиамакс/. В рамках пилотной программы «Компьютер для всех» в Армении продано более 500 компьютеров.
Как сообщает Медиамакс, об этом сообщил сегодня главный специалист Фонда «Инкубатор предприятий» Норайр Варданян. По его словам, до конца года планируется довести число проданных компьютеров до 1500 компьютеров.
В рамках программы «Компьютер для всех» действует три пункта продаж в Ереване (Unicomp, DOXX Computers и X-ART), один в Гюмри (VEGA) и два в Ванадзоре (LBF и VEGA) .
До конца 2009 года откроется еще 4 пункта продаж.
В январе 2010 года состоится обсуждение итогов пилотной части программы, в случае утверждения которой начнется основной этап, предусматривающий продажу компьютеров по всей территории Армении.
Партнерами программы «Компьютер для всех» выступают министерство экономики Армении, «АКБА-Кредит Агрикол Банк», Фонд «Инкубатор предприятий», Microsoft, Hewlett Packard, «Юникомп».