16:29 | 24.11.09 | Նորություններ | 4399
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Համակարգիչ բոլորի համար” փորձնական ծրագրի շրջանակներում Հայաստանում վաճառվել է ավելի քան 500 համակարգիչ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր հայտնել է “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի գլխավոր մասնագետ Նորայր Վարդանյանը: Նրա խոսքերով, մինչեւ տարեվերջ նախատեսվում է վաճառված համակարգիչների թիվը հասցնել 1500-ի:
“Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի շրջանակներում Երեւանում գործում է վաճառքի երեք կետ (Unicomp, DOXX Computers եւ X-ART), Գյումրիում` մեկ (VEGA), Վանաձորում` երկու (LBF եւ VEGA):
Մինչեւ 2009թ. ավարտը կգործարկվի վաճառքի եւս 4 կետ:
2010թ. հունվարին կկայանա ծրագրի փորձնական մասի արդյունքների քննարկումը, որի հաստատման դեպքում կսկսվի հիմնական փուլը, որը նախատեսում է համակարգիչների վաճառք Հայաստանի ողջ տարածքում:
“Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի գործընկերներն են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը, “ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը”, “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամը, Microsoft-ը, Hewlett Packard-ը եւ “Յունիկոմպը”:

16:29 | 24.11.09 | News | 4422
Yerevan /Mediamax/. Over 500 computers have been sold within the framework of “Computer for all” pilot program in Armenia.
Mediamax reports that the chief expert of “Enterprise Incubator Foundation” Norayr Vardanyan informed on this today. According to him, they plan to make the number of sold computers reach 1500 by the end of the year.
There are three sales points within the framework of “Computer for all” functioning in Yerevan (Unicomp, DOXX Computers and X-ART), one in Gyumri (VEGA) and two in Vanadzor (LBF and VEGA).
Four more sales points will have been opened by the end of the year.
In January, 2010, discussion of the pilot program results will take place. If it is approved, the basic stage will be launched. It will provide for sales of computers all over Armenia.
Then Ministry of Economy of Armenia, “ABCA-Credit Agricole Bank”, “Enterprise Incubator Foundation”, Microsoft, Hewlett Packard and “Unicomp” are the partners of “Computer for all” program.