«ԱրմեՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) դարձել է Վանաձորի տարածքային ինտերնետ-կենտրոնի գործընկերը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, Beeline-ի աջակցությամբ ապրիլի 30-ից մայիսի 11-ը կենտրոնում Լոռու մարզի միջնակարգ դպրոցների աշակերտների համար անցկացվել է «Ինֆորմատիկա» մրցույթը, որին մասնակցել են Վանաձորի, Ստեփանավանի, Գուգարքի, Մարգահովիտի, Փամբակի, Քարաձորի եւ Գյուլագարակի միջնակարգ դպրոցների 6-11-րդ դասարանների շուրջ 700 աշակերտներ:
Մրցույթն անցկացվել է «Ձեռնարկատիրության զարգացման եւ աջակցության կենտրոն» կազմակերպության հետ գործընկերության շրջանակներում` Հայաստանի ինտերնետ-հանրության հետ համատեղ:
«Մենք առաջնահերթ նշանակություն ենք տալիս կրթական ծրագրերին` դրանք իրականացնելով «Վառ ապագա Beeline-ի հետ» կարգախոսի ներքո: Ժամանակակից աշխարհում համակարգչով աշխատելու հմտություններն անհրաժեշտ են ցանկացած ոլորտում, եւ այդ պատճառով «ԱրմենՏել»-ը` որպես կապի ինտեգրված օպերատոր, ոչ միայն պարզապես հովանավորում է կրթական ծրագրերը, այլեւ շեշտը դնում է երիտասարդության համակարգչային գրագիտության բարձրացման վրա»,- ասել է «ԱրմեՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

10:01 | 14.05.10 | News | 4738
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline trademark) became the partner and sponsor of Vanadzor regional internet center.
Mediamax was informed in the press service of the company that given support of Beeline, “Computer Science” competition took place from April 30 to May 11 in the center for schoolchildren of Lori region schools, in which about 700 pupils of 6-11 grades participated from secondary schools of Vanadzor, Stepanavan, Gugark, Margahovit, Pambak, Karadzor and Gyulagarak.
The competition was held within the framework of partnership with “Entrepreneurship Development and Assistance Center” together with Internet society of Armenia.
“We pay priority attention to educational programs, realizing them under “Bright future with Beeline” motto. In the modern world, computer skills are necessary almost in any spheres, and this is why “ArmenTel”, as the integrated connection operator, not only sponsors educational programs, but also focuses on increasing computer literacy among the youth”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.