«ԱրմեՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) դարձել է Վանաձորի տարածքային ինտերնետ-կենտրոնի գործընկերը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, Beeline-ի աջակցությամբ ապրիլի 30-ից մայիսի 11-ը կենտրոնում Լոռու մարզի միջնակարգ դպրոցների աշակերտների համար անցկացվել է «Ինֆորմատիկա» մրցույթը, որին մասնակցել են Վանաձորի, Ստեփանավանի, Գուգարքի, Մարգահովիտի, Փամբակի, Քարաձորի եւ Գյուլագարակի միջնակարգ դպրոցների 6-11-րդ դասարանների շուրջ 700 աշակերտներ:
Մրցույթն անցկացվել է «Ձեռնարկատիրության զարգացման եւ աջակցության կենտրոն» կազմակերպության հետ գործընկերության շրջանակներում` Հայաստանի ինտերնետ-հանրության հետ համատեղ:
«Մենք առաջնահերթ նշանակություն ենք տալիս կրթական ծրագրերին` դրանք իրականացնելով «Վառ ապագա Beeline-ի հետ» կարգախոսի ներքո: Ժամանակակից աշխարհում համակարգչով աշխատելու հմտություններն անհրաժեշտ են ցանկացած ոլորտում, եւ այդ պատճառով «ԱրմենՏել»-ը` որպես կապի ինտեգրված օպերատոր, ոչ միայն պարզապես հովանավորում է կրթական ծրագրերը, այլեւ շեշտը դնում է երիտասարդության համակարգչային գրագիտության բարձրացման վրա»,- ասել է «ԱրմեՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

10:01 | 14.05.10 | Новости | 5078
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) стала партнером и спонсором Ванадзорского регионального Интернет-центра.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, при поддержке Beeline с 30 апреля - по 11 мая в центре прошел конкурс «Информатика» для учащихся средних школ Лорийского региона, в котором приняли участие около 700 учеников 6-11 классов средних школ Ванадзора, Степанавана, Гугарка, Маргаовита, Памбака, Карадзора и Гюлагарака.
Конкурс был проведен в рамках партнерства с общественной организацией «Центр развития и содействия предпринимательству» совместно с Интернет-сообществом Армении.
«Мы уделяем первоочередное внимание образовательным программам, реализуя их под лозунгом: «Яркое будущее с Beeline». В современном мире навыки работы на компьютере нужны практически в любой сфере, и поэтому «АрменТел», как интегрированный оператор связи, не просто спонсирует образовательные программы, а делает акцент на повышении компьютерной грамотности молодежи», - сказал гедиректор «АрменТел» Игорь Климко.