14:32 | 15.06.10 | Նորություններ | 4541
Երեւան/Մեդիամաքս/. Բջջային օպերատոր “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի ներդրումները մշակութային նախագծերում 2010 թ-ին կկազմեն 1 մլրդ. 86 մլն. դրամ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին այսօր ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում:
Նա նշել է, որ 2006 թվականից ընկերությունը շարունակաբար աջակցում է Հայաստանի մշակութային ժառանգության պահպանմանը, սատարում է կինեմատոգրաֆիայի, երաժշտության, պատմության բնագավառներում տարբեր նախաձեռնություններին:
“Մշակույթը աշխարհի հետ երկխոսության միջոց է, երկրի եւ ժողովրդի մասին պատմելու, ազգային ինքնատիպությունը ներկայացնելու հնարավորություն, եւ մենք` իբրեւ սոցիալական պատասխանատվություն կրող ընկերություն, ջանում ենք փոխանցել մեր մշակութային ժառանգությունը հասարակության լայն շերտերին եւ աջակցել երիտասարդ սերնդի մշակութային դաստիարակությանը”, - ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հասմիկ Պողոսյանը նշել է, որ ““ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը նախարարության հետ հավասարաչափ ստանձնել է Հայաստանի մշակույթի զարգացման պատասխանատվությունը”:
““ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ-ը” տարիներ շարունակ սատարում է այնպիսի խոշոր նախագծերի, ինչպիսիք են “Ոսկե Ծիրան” կինոփառատոնը, “Ազգային պատկերասրահ” երաժշտական փառատոնը”,- հիշեցրել է նախարարը:

14:32 | 15.06.10 | News | 4832
Yerevan/Mediamax/. Investments of “VivaCell-MTS” mobile operator into cultural projects will make 1bln 86mln AMD in 2010.
Mediamax reports that General Manager of the Company Ralph Yirikian said this today at the joint news conference with Armenian Minister of Culture Hasmik Poghosyan. He noted that, starting from 2006, the company consistently has been assisting preservation of cultural heritage of Armenia, supporting various initiatives in the spheres of cinematography, music, history.
“Culture is a means of dialogue with the world, means of presenting the people and the country, national identity, and we, as a socially responsible company, try to pass our cultural heritage to wide layers and assist cultural upbringing of the younger generation”, Ralph Yirikian stated.
Hasmik Poghosyan noted that ““VivaCell-MTS” Company, equally with the Ministry of Culture, has taken upon it the responsibility for development of Armenian culture”.
“In the course of a few years, “VivaCell-MTS” has been supporting big projects, such as the “Golden Apricot” Film Festival, “National Gallery” Music Festival and other programs”, the Minister reminded.