16:42 | 18.06.10 | Նորություններ | 3812
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ազգային քոնթենթի զարգացումը խթանելու նպատակով «ԱրմենՏել» ընկերությունը բոլոր հետաքրքրված անձանց եւ կազմակերպություններին առաջարկում է օգտվել ընդլայնված ելքային ADSL կապուղուց:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը բազմիցս նշել է Հայաստանում ազգային քոնթենթի զարգացման անհրաժեշտության մասին: Այն հայ օգտվողների համար ավելի դյուրին կդարձնի համացանցում տեղեկատվության հասանելիությունը եւ կբարձրացնի ինտերնետ կապի հուսալիությունը երկրում: Այս ամենից ելնելով «ԱրմենՏել» ընկերությունը կորպորատիվ-սոցիալական քաղաքականության շրջանակում որոշեց օգնել տեղական մասնագետներին ազգային վեբ-ռեսուրսների գործարկման եւ սպասարկման հարցում»,-նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Առաջարկվող ելքային կապուղու թողունակությունը 256 կբ/վրկ է: Ռեսուրսի սեփականատերը պարտավորվում է ապահովել տեղեկատվության շուրջօրյա հասանելիությունը ցանցում եւ ռեսուրսի բովանդակության համապատասխանությունը ՀՀ օրենսդրությանը:
2010թ. հունիսի 21-ից շահագրգիռ իրավաբանական եւ ֆիզիկական անձիք կարող են ստանալ լրացուցիչ տեղեկատվություն` էլ. նամակ ուղարկելով content@beeline.am

16:42 | 18.06.10 | Новости | 4104
Ереван/Медиамакс/. С целью стимулирования развития национального контента «АрменТел» предлагает всем заинтересованным лицам и организациям воспользоваться  расширенным исходящим ADSL-каналом.
«Компания «АрменТел» не раз отмечала, что в Армении нужно серьезно развивать национальный контент, который облегчит армянским пользователям доступ к информации, повысит надежность Интернет-связи в стране. В связи с этим «АрменТел» в рамках своей стратегии корпоративной социальной ответственности приняла решение содействовать местным разработчикам в запуске и обслуживании национальных веб–ресурсов», - отметил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
Ширина предлагаемого исходящего Интернет-канала - 256 кб/сек. Обязанностью владельца ресурса является поддерживать доступность информации в сети круглосуточно и обеспечивать соответствие содержания ресурса законодательству Армении.
С 21 июня 2010 года заинтересованные физические и юридические лица смогут получить  дополнительную информацию о проекте, послав электронное письмо по адресу: content@beeline.am.