16:41 | 22.06.10 | Նորություններ | 4111
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր հայտարարել է, որ վերջին օրերին որոշ ԶԼՄ-ներում «գրեթե միաժամանակ հայտնվեցին նմանատիպ հրապարակումներ, որոնք պարունակում էին խեղաթյուրված կամ սխալ պնդումներ ընկերության կողմից ֆիքսված կապի կամ ինտերնետային ծառայությունների մատուցման կարգի վերաբերյալ»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ չնայած «ԱրմենՏել» ընկերությունը գերիշխող օպերատոր է ճանաչվել ֆիքսված հեռախոսակապի եւ տվյալների փոխանցման շուկայում, «շուկան այսօր բավականին մրցունակ է, եւ մեր ընկերությունը չի կարող այնտեղ գներ թելադրել»:
«Հանդիսանալով ռուսաստանյան խոշորագույն ներդրողը հաղորդակցությունների ոլորտում` մենք զարգացնում եւ պահպանում ենք մալուխային ենթակառուցվածքը` պատասխանատվություն ստանձնելով Հայաստանում կապի անվտանգության ու կայունության համար»,- ընդգծել է ընկերության ղեկավարը:
Իգոր Կլիմկոն նշել է, որ վերջին տարիների ընթացքում ընկերությունը կաբելային տնտեսության թվայնացման ու նորացման համար  ծախսել է «հարյուրավոր միլիոն դոլարներ»: Նրա խոսքերով, դա թույլ է տվել մայրաքաղաքում եւ մարզերում զարգացնել АDSL լայնաշերտ ինտերնետի տեխնոլոգիան եւ իջեցնել ինտերնետի գները` «այդ ծառայությունը էլիտարից վերածելով զանգվածային օգտագործման ապրանքատեսակի»:
Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ լայնաշերտ հասանելիության տեխնոլոգիայի զարգացման արդյունքում անցյալում է մնում «հնացած եւ սպառողի դրամապանակի համար վտանգավոր dial-up ծառայությունը, որը վերջին մի քանի օրերի ընթացքում դարձել է որոշ ԶԼՄ-ների ուշադրության առարկան»: Նա հիշեցրել է, որ խնդիրը նոր չէ եւ բազմիցս բարձրաձայնվել է, եւ դրա լուծումը կախված չէ բացառապես «ԱրմենՏել» ընկերության գործողություններից: Իգոր Կլիմկոն նկատել է, որ հաճախ բացասական երեւույթների պատճառը «համակարգչային հիգիենայի» կանոնները չպահպանելն է:
«Մեր ընկերությունը մատուցում է միջքաղաքային ու միջազգային զանգերի արգելափակման անվճար ծառայություններ, իր սոցիալական ծրագրերի շրջանակներում անցկացնում է հասարակության տեղեկացման միջոցառումներ»,- հիշեցրել է «ԱրմենՏել»-ի ղեկավարը:

16:41 | 22.06.10 | Новости | 4366
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор «АрменТел» Игорь Климко заявил сегодня, что за в последние дни в некоторых СМИ «практически одновременно появились однотипные публикации, содержащие искаженные или неправильные утверждения о порядке представления компанией услуг фиксированной связи и интернет-доступа».
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на пресс-конференции в Ереване, Игорь Климко сказал, что несмотря на тот факт, что «АрменТел» признана доминирующем оператором на рынке фиксированной телефонии и транзита передачи данных, «рынок сегодня достаточно конкурентный, и наша компания не может диктовать на нем цены».
«Являясь крупнейшим российским инвестором в сфере коммуникаций, мы развиваем и поддерживаем проводную инфраструктуру, принимая на себя ответственность за безопасность и стабильность связи в Армении», - подчеркнул глава компании.
Игорь Климко отметил, что за прошедшие годы компания потратила на цифровизацию и обновление кабельного хозяйства «сотни миллионов долларов». По его словам, это позволило развить в столице и регионах Армении технологии широкополосного доступа АDSL и снизить цены на интернет, «превратив эту услугу из элитарного в продукт массового потребления».
Игорь Климко сказал, что в результате развития технологий широкополосного доступа уходит в прошлое «устаревшая и опасная для кошелька пользователя услуга dial-up, которая в последние несколько дней стала предметом вниманием некоторых СМИ».
Он напомнил, что проблема не нова и озвучивалась неоднократно, и ее решение не зависит исключительно от действий компании «АрменТел». Игорь Климко заметил, что часто причина негативных явлений состоит в несоблюдении абонентами правил «компьютерной гигиены».
«Наша компания предоставляет бесплатные услуги по блокировке междугороднего и международного доступа, в рамках своих социальных программ проводит мероприятия по общественному информированию», - напомнил глава «АрменТел».