Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն այսօր ազդարարել է BlackBerry Bold 9700 սմարթֆոնի վաճառքի մեկնարկը:
Ինչպես հայտնել է Orange Armenia-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը, սմարթֆոնը կարելի է ձեռք բերել Orange-ի խանութներում 230 հազար դրամով:
«Սմարթֆոն գնողը միանում է «Ամեն ամիս» սակագնային պլանին, որի շրջանակներում նա կարող է ընտրել ինտերնետային ծառայությունների փաթեթներ` սկսած ամսական 7 500 դրամից»,- ասել է Արամ Մկրտչյանը:
Օգոստոսի 14-ին BlackBerry 3 մոդելների (BlackBerry Bold 9700, BlackBerry Bold 9000 եւ BlackBerry Storm 2 9520) վաճառքի մեկնարկի մասին  հայտարարել էր VivaCell-MTS օպերատորը:
Ռուսաստանյան «Վիմպելկոմ» ընկերության ներկայացուցիչ Արտյոմ Մինաեւը վերջերս հայտարարել է, որ «ԱրմենՏել»-ը չի նախատեսում վաճառել BlackBerry եւ կենտրոնանալու է իր բրենդային հեռախոսների վաճառքի վրա:

13:37 | 26.08.10 | Новости | 5219
Ереван/Медиамакс/. Оператор Orange Armenia объявил сегодня о начале продаж смартфона Blackberry Bold 9700.
Как сообщил директор по маркетингу Orange Armenia Арам Мкртчян, смартфон можно приобрести в магазинах Orange по цене 230 тысяч драмов.
«Покупатель смартфона подключается к тарифному плану «Каждый месяц», в рамках которого он может выбрать пакеты интернет-услуг, цена которых начинается с 7500 драмов в месяц», - сказал Арам Мкртчян.
14 августа о начале продаж трех моделей Blackberry (BlackBerry Bold 9700, BlackBerry Bold 9000 и BlackBerry Storm 2 9520) объявил оператор VivaCell-MTS.
Представитель российской «Вымпелком» Артем Минаев заявил недавно, что компания «АрменТел» не планирует продавать BlackBerry и сконцентрируется на продажа своих брендированых телефонов.