14:42 | 06.10.10 | Նորություններ | 4820
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի բաժանորդները, գտնվելով ռոումինգում ՄՏՍ ընկերությունների խմբի ներկայության երկրներում, կարող են օգտվել բաժանորդների աջակցության ծրագրից:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի մամուլի ծառայությունում, օպերատորի բաժանորդները, գտնվելով Ռուսաստանում, Ուկրաինայում, Ուզբեկստանում, Թուրքմենստանում եւ Բելառուսում, կարող են տեղեկատվական սպասարկում ստանալ օպերատորի սպասարկման կենտրոններում եւ սրահներում:
Բաժանորդները, մասնավորապես, կարող են իմանալ իրենց սակագնային պլանի արժեքը, արգելափակել SIM-քարտը, ստուգել հաշվեկշիռը, ակտիվացնել վարկային եւ այլ ծառայություններ, տեղեկանալ ռոումինգում կապի ծախսերի օպտիմալացման հնարավորություններին, տեղեկատվություն ստանալ սպասարկման հեռախոսահամարների մասին: Այդ ծառայությունը տարածվում է նաեւ վերոնշյալ երկրների բաժանորդների վրա, երբ նրանք գտնվում են Հայաստանում:
«Ճամփորդելիս հաճախ հարցեր են առաջանում այս կամ այն ծառայությունների միացման, նրանց տարիֆիկացման, հաշվեկշռի լիցքավորման վերաբերյալ, պատահում են անկանխատեսելի դեպքեր: Այդպիսի պահերին բաժանորդի համար կարեւոր է ստանալ որակյալ եւ ժամանակին օգնություն»,- նշել է ՄՏՍ-ի առեւտրի գծով փոխտնօրեն Միխաիլ Գերչուկը:
ՄՏՍ-ի ներկայության երկրներում «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի բաժանորդը կարող է անվճար զանգահարել ՄՏՍ-ի գրասենյակ 111 կարճ համարով:

14:42 | 06.10.10 | News | 4494
Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” subscribers, being in MTS Group of Companies’ countries, may use subscriber support program in roaming.
Mediamax was informed in the press service of “VivaCell-MTS” that the subscribers of the operator, while traveling in Russia, Ukraine, Armenia, Uzbekistan, Turkmenistan, and Belarus, can get full-featured informational service at the call centers and the service centers of the operator in any of these countries.
In particular, subscribers can learn the prices of the tariff plans they use, block a SIM-card, find the balance on their account, activate on credit and other services, learn about the opportunities of optimizing their expenses on roaming, and get information on service numbers.
“When traveling, questions on switching services, their tariffs, recharge opportunities, occur frequently, as do many unexpected situations. In moments like that, getting a proper and timely support is important,” stated Mikhayil Gerchuk, MTS Commercial Vice-President.
In the countries where MTS is represented the subscriber of “VivaCell-MTS” can call free of charge to the contact center of MTS by 111 short number.