14:42 | 06.10.10 | Նորություններ | 4820
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի բաժանորդները, գտնվելով ռոումինգում ՄՏՍ ընկերությունների խմբի ներկայության երկրներում, կարող են օգտվել բաժանորդների աջակցության ծրագրից:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի մամուլի ծառայությունում, օպերատորի բաժանորդները, գտնվելով Ռուսաստանում, Ուկրաինայում, Ուզբեկստանում, Թուրքմենստանում եւ Բելառուսում, կարող են տեղեկատվական սպասարկում ստանալ օպերատորի սպասարկման կենտրոններում եւ սրահներում:
Բաժանորդները, մասնավորապես, կարող են իմանալ իրենց սակագնային պլանի արժեքը, արգելափակել SIM-քարտը, ստուգել հաշվեկշիռը, ակտիվացնել վարկային եւ այլ ծառայություններ, տեղեկանալ ռոումինգում կապի ծախսերի օպտիմալացման հնարավորություններին, տեղեկատվություն ստանալ սպասարկման հեռախոսահամարների մասին: Այդ ծառայությունը տարածվում է նաեւ վերոնշյալ երկրների բաժանորդների վրա, երբ նրանք գտնվում են Հայաստանում:
«Ճամփորդելիս հաճախ հարցեր են առաջանում այս կամ այն ծառայությունների միացման, նրանց տարիֆիկացման, հաշվեկշռի լիցքավորման վերաբերյալ, պատահում են անկանխատեսելի դեպքեր: Այդպիսի պահերին բաժանորդի համար կարեւոր է ստանալ որակյալ եւ ժամանակին օգնություն»,- նշել է ՄՏՍ-ի առեւտրի գծով փոխտնօրեն Միխաիլ Գերչուկը:
ՄՏՍ-ի ներկայության երկրներում «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի բաժանորդը կարող է անվճար զանգահարել ՄՏՍ-ի գրասենյակ 111 կարճ համարով:

14:42 | 06.10.10 | Новости | 4884
Ереван/Медиамакс/. Абоненты «ВиваСелл-МТС», находясь в странах присутствия Группы компаний МТС, могут воспользоваться программой поддержки абонентов в роуминге.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «ВиваСелл-МТС», абоненты оператора, путешествующие по России, Украине, Узбекистану, Туркменистан и Беларуси, в любой из этих стран могут получить информационное обслуживание в контактных центрах и салонах оператора.
Абоненты, в частности, могут узнать о стоимости своего тарифа, заблокировать SIM-карту, уточнить состояние баланса, активировать кредитные и другие услуги, узнать о возможностях оптимизации расходов на связь в роуминге, получить информацию о сервисных номерах. Аналогичная услуга распространяется также на абонентов вышеуказанных стран, находящихся в Армении.
«В поездке часто возникают вопросы по подключению тех или иных услуг, их тарификации, по пополнению баланса, случаются непредвиденные ситуации. В такие моменты абоненту важно получить квалифицированную и своевременную поддержку»,- отметил вице-президент МТС по коммерции Михаил Герчук.
В странах присутствия МТС абонент «ВиваСелл-МТС» может бесплатно звонить в контактный центр МТС по короткому номеру 111.