«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» գլխավոր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանյան 3 ընկերություններ` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային կապի օպերատորը, «Իննովա Սոլյուշնս» IT-ընկերությունը եւ «Վիստաա Պլյուս» քոնսալթինգային ընկերությունը European Business Awards մրցանակաբաշխության արարողությանը արժանացել են «Պատվո Ժապավենների»: Մրցանակաբաշխությունն անցկացվում է չորրորդ անգամ եւ այս տարի հովանավորվում է HSBC խմբի կողմից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» գլխավոր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդն ասել է, որ հայաստանյան ընկերությունների մասնակցությունը հաղթողների ընտրությանը հնարավոր է դարձել Հայաստանում HSBC խմբի ներկայության շնորհիվ, եւ տեղեկացրել է, որ մրցանակ ստանալու հայտ է ներկայացրել շուրջ 1000 ընկերություն ամբողջ Եվրոպայից եւ 9 ընկերություն Հայաստանից: «Еuropean Business Awards-ի ժյուրին ընտրել է եվրոպական 100 լավագույն ընկերություններ, ներառյալ 3 հայաստանյան ձեռնարկություններ»,- նշել է Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:
European Business Awards-ի «Պատվո ժապավենները» շնորհվում են 9 անվանակարգերում` «Տարվա բիզնես», «Տարվա գործարար», «Տարվա նորարարություն», «Ֆոկուս դեպի հաճախորդը», «Աճի ռազմավարություն», «Տարվա գործատու», «Կորպորատիվ պատասխանատվություն», «Բնապահպանական իրազեկվածություն» եւ «Նախագահի ընտրություն»: «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» առեւտրավարկային վարչության կառավարիչ Արամ Փինաջյանը մեկնաբանել է, որ հաղթողներն ընտրվում են նրանց ֆինանսական հաշվետվությունների եւ վերջին տարվա ընթացքում արձանագրված նվաճումների ուսումնասիրության հիման վրա:
Ասթրիդ Քլիֆֆորդը տեղեկացրել է, որ հաղթողներն իրենց մրցանակները կստանան European Business Awards-ի գալա-ընթրիքի ընթացքում, որը կկայանա նոյեմբերի 16-ին Փարիզում:

Генеральный директор «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения» Астрид Клиффорд
Ереван/Медиамакс/. Три армянские компании – оператор сотовой связи «ВиваСелл-МТС», IT-компания «Иннова Солюшнз» и консалтинговая компания «Виста Плюс» - удостоились «Почетных лент» на церемонии награждения European Business Awards. Церемония награждения проходит в четвертый раз и в этом году спонсируется со стороны группы HSBC.
Как сообщает Медиамакс, выступая сегодня на пресс-конференции в Ереване, генеральный директор «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения» Астрид Клиффорд сказала, что участие армянских компаний в отборе победителей стало возможным благодаря присутствию в Армении группы HSBC, сообщив, что заявки на получение наград представили около 1000 компаний по всей Европе и 9 компаний из Армении. «Жюри Еuropean Business Awards отобрало 100 лучших компаний по всей Европе, включая 3 армянских предприятия»,- отметила Астрид Клиффорд.
«Почетные ленты» European Business Awards вручаются в 9 номинациях: «Бизнес года», «Бизнесмен года», «Инновация года», «Фокус в сторону клиента», «Стратегия роста», «Работодатель года», «Корпоративная ответственность», «Экологическая информированность» и «Выбор президента». Директор торгово-кредитного управления HSBC Банка Армении Арам Пинаджян пояснил, что победители отбираются на основе изучения их финансовых отчетностей и достижений в течение последнего года.
Астрид Клиффорд сообщила, что победители получат свои награды на гала-ужине European Business Awards, который состоится 16 ноября в Париже.