«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» գլխավոր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանյան 3 ընկերություններ` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային կապի օպերատորը, «Իննովա Սոլյուշնս» IT-ընկերությունը եւ «Վիստաա Պլյուս» քոնսալթինգային ընկերությունը European Business Awards մրցանակաբաշխության արարողությանը արժանացել են «Պատվո Ժապավենների»: Մրցանակաբաշխությունն անցկացվում է չորրորդ անգամ եւ այս տարի հովանավորվում է HSBC խմբի կողմից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» գլխավոր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդն ասել է, որ հայաստանյան ընկերությունների մասնակցությունը հաղթողների ընտրությանը հնարավոր է դարձել Հայաստանում HSBC խմբի ներկայության շնորհիվ, եւ տեղեկացրել է, որ մրցանակ ստանալու հայտ է ներկայացրել շուրջ 1000 ընկերություն ամբողջ Եվրոպայից եւ 9 ընկերություն Հայաստանից: «Еuropean Business Awards-ի ժյուրին ընտրել է եվրոպական 100 լավագույն ընկերություններ, ներառյալ 3 հայաստանյան ձեռնարկություններ»,- նշել է Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:
European Business Awards-ի «Պատվո ժապավենները» շնորհվում են 9 անվանակարգերում` «Տարվա բիզնես», «Տարվա գործարար», «Տարվա նորարարություն», «Ֆոկուս դեպի հաճախորդը», «Աճի ռազմավարություն», «Տարվա գործատու», «Կորպորատիվ պատասխանատվություն», «Բնապահպանական իրազեկվածություն» եւ «Նախագահի ընտրություն»: «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» առեւտրավարկային վարչության կառավարիչ Արամ Փինաջյանը մեկնաբանել է, որ հաղթողներն ընտրվում են նրանց ֆինանսական հաշվետվությունների եւ վերջին տարվա ընթացքում արձանագրված նվաճումների ուսումնասիրության հիման վրա:
Ասթրիդ Քլիֆֆորդը տեղեկացրել է, որ հաղթողներն իրենց մրցանակները կստանան European Business Awards-ի գալա-ընթրիքի ընթացքում, որը կկայանա նոյեմբերի 16-ին Փարիզում:

12:49 | 14.10.10 | News | 5321
Yerevan/Mediamax/. Three Armenian companies – “VivaCell-MTS” mobile connection operator, “Innova Solutions” IT Company and “VISTAA Plus” consulting company were awarded “Ruban d’Honeur” at European Business Awards.  The awarding ceremony is taking place for the fourth time and this year is sponsored by HSBC Group.
Mediamax reports that, speaking at a news conference in Yerevan today, “HSBC Bank Armenia” CEO Astrid Clifford stated that participation of Armenian companies in selection of winners became possible due to presence of HSBC Group in Armenia, informing that the applications for awards were presented by about 1000 companies from all over Europe and 9 companies from Armenia. “European Business Awards jury selected 100 best companies from all over Europe, including 3 Armenian enterprises”, Astrid Clifford stated.
“Ruban d’Honneur” of European Business Awards are awarded in 9 award categories: The Infosys Business of the Year Award, The RSM International Entrepreneur of the Year Award, The UKTI Award for Innovation, The Award for Customer Focus, The HSBC Growth Strategy of the Year Award, The Employer of the Year Award, The Award for Corporate Sustainability, The Environmental Awareness of the Year Award and the Chairman’s Choice Award.  HSBC Bank Armenia Commercial Banking Head Aram Pinajyan explained that the winners are selected basing on a study of their financial reporting and achievements in the course of the past year.
Astrid Clifford informed that the winners will receive their awards at the Gala-Dinner of European Business Awards, which will take place on November 16 in Paris.