15:14 | 14.10.10 | Նորություններ | 7155
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2011թ. Orange Armenia ընկերությունը կներկայացնի նոր սմարթֆոններ Android գործառնական համակարգի հիման վրա:
Ինչպես այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան, շուկայում նոր սմարթֆոնների ներդրումը ընկերության 2011թ. նորարարական ծրագրի հիմնական բաղադրիչներից մեկն է, քանի որ սմարթֆոնների շուկան դեռեւս բավարար զարգացած չէ:
France Telecom խմբի փոխնախագահ, Orange Տեխնոկենտրոնի տնօրեն Իվ Տիրոդն ասել է, որ Հայաստանում կառուցվել է France Telecom խմբի ամենաժամանակակից լայնաշերտ ինտերնետային ցանցերից մեկը: Նա գոհունակություն է հայտնել Orange Armenia-ի հաջողությունների կապակցությամբ` նշելով, որ ընկերությունն ամբողջությամբ օգտագործում է France Telecom խմբի տրամադրած հնարավորությունները:

15:14 | 14.10.10 | News | 7243
Yerevan/Mediamax/. In 2011, Orange Armenia Company will present new smartphones, powered by Android operational system.
Orange Armenia CEO Bruno Duthoit stated at a news conference in Yerevan today that introduction of new smartphones in the market is one of the components of the company’s innovation program for 2011, since the Armenian market of smartphones is not sufficiently developed yet.
France Telecom Vice-President, Director of Orange Technical Center Eves Tyrod stated today that one of the most modern broadband internet networks of France Telecom Group is built in Armenia. He expressed content with Orange Armenia’s achievements, noting that the company fully uses the capacities, provided by France Telecom Group.