15:14 | 14.10.10 | Նորություններ | 7155
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2011թ. Orange Armenia ընկերությունը կներկայացնի նոր սմարթֆոններ Android գործառնական համակարգի հիման վրա:
Ինչպես այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան, շուկայում նոր սմարթֆոնների ներդրումը ընկերության 2011թ. նորարարական ծրագրի հիմնական բաղադրիչներից մեկն է, քանի որ սմարթֆոնների շուկան դեռեւս բավարար զարգացած չէ:
France Telecom խմբի փոխնախագահ, Orange Տեխնոկենտրոնի տնօրեն Իվ Տիրոդն ասել է, որ Հայաստանում կառուցվել է France Telecom խմբի ամենաժամանակակից լայնաշերտ ինտերնետային ցանցերից մեկը: Նա գոհունակություն է հայտնել Orange Armenia-ի հաջողությունների կապակցությամբ` նշելով, որ ընկերությունն ամբողջությամբ օգտագործում է France Telecom խմբի տրամադրած հնարավորությունները:

15:14 | 14.10.10 | Новости | 6446
Ереван/Медиамакс/. В 2011 году компания Orange Armenia представит новые смартфоны на базе операционной системы Android.
Как сообщил сегодня на пресс-конференции в Ереване гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа, внедрение на рынок новых смартфонов является одной из составляющих инновационной программы компании на 2011 год, поскольку армянский рынок смартфонов пока недостаточно развит.
Вице-президент France Telecom, директор Техноцентра Orange Ив Тирод сказал сегодня, что в Армении построена одна из самых современных широкополосных интернет-сетей Группы France Telecom. Он выразил удовлетворение успехами Orange Armenia, отметив, что компания в полной мере использует возможности, предоставляемые Группой France Telecom.