10:49 | 21.10.10 | Նորություններ | 4564
Երեւան/Մեդիամաքս/. Նոյեմբերին Orange Armeniа բջջային օպերատորը կմեծացնի իր միջազգային կապուղիների թողունակությունը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, այդ մասին ասել է ընկերության ղեկավար Բրունո Դյութուան` պատասխանելով www.Itel.am պորտալում իր բլոգի այցելուների հարցերին:
Բացի դրանից, Orange Armeniа-ի գլխավոր տնօրենն ասել է, որ ընկերությունը ոչ միայն շարունակում է ցանցի ընդլայնումը մարզերում, այլեւ կատարում է մշտական հզորացման աշխատանքներ արդեն տեղադրված կայանների վրա:
«Մեր տեխնիկական թիմը կատարում է յուրաքանչյուր կայանի ծանրաբեռնվածության մշտական մոնիտորինգ»,- ընդգծել է Բրունո Դյութուան:

Yerevan/Mediamax/. In November, Orange Armenia mobile connection operator will increase transmission capacity of its international channels.
Mediamax reports that CEO Bruno Duthoit said this, answering the questions of his blog’s visitors at www.Itel.am portal.
Besides, Orange Armenia CEO stated that the company not only continues expanding network in the regions of Armenia, but also carries out constant operations on increasing capacity of already placed base stations.
“Our technical team carries out constant monitoring of the load of each station”, Bruno Duthoit noted.