10:49 | 21.10.10 | Նորություններ | 4564
Երեւան/Մեդիամաքս/. Նոյեմբերին Orange Armeniа բջջային օպերատորը կմեծացնի իր միջազգային կապուղիների թողունակությունը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, այդ մասին ասել է ընկերության ղեկավար Բրունո Դյութուան` պատասխանելով www.Itel.am պորտալում իր բլոգի այցելուների հարցերին:
Բացի դրանից, Orange Armeniа-ի գլխավոր տնօրենն ասել է, որ ընկերությունը ոչ միայն շարունակում է ցանցի ընդլայնումը մարզերում, այլեւ կատարում է մշտական հզորացման աշխատանքներ արդեն տեղադրված կայանների վրա:
«Մեր տեխնիկական թիմը կատարում է յուրաքանչյուր կայանի ծանրաբեռնվածության մշտական մոնիտորինգ»,- ընդգծել է Բրունո Դյութուան:

10:49 | 21.10.10 | Новости | 4865
Ереван/Медиамакс/. В ноябре сотовый оператор Orange Armeniа увеличит пропускую способность своих международных каналов.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом сказал глава компании Бруно Дютуа, отвечая на вопросы посетителей своего блога на портале www.Itel.am.
Кроме того, гендиректор Orange Armeniа сказал, что компания не только продолжает расширять свою сеть в регионах Армении, но и ведет постоянные работы по повышению мощности уже установленных базовых станций.
«Наша техническая команда ведет постоянный мониторинг загруженности каждой станции», - подчеркнул Бруно Дютуа.