14:03 | 02.11.10 | Նորություններ | 4227
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) կհովանավորի «Լեւ Նիկոլաեւիչ Տոլստոյ. ռուսական եւ ազգային գրականություն» միջազգային գիտաժողովը, որի կազմակերպիչներն են արտասահմանյան երկրների հետ մշակութային կապերի հասարակական կազմակերպությունը, «Հայաստան-Ռուսաստան» բարեկամություն ընկերակցությունը եւ Երեւանի հումանիտար ինստիտուտը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, միջոցառումը տեղի կունենա 2010թ. նոյեմբերի 13-14-ը եւ նվիրված է ռուս մեծ գրողի մահվան 100-ամյակին:
Գիտաժողովին կմասնակցեն գիտնականներ եւ գրականագետներ Հայաստանի մի շարք առաջատար բուհերից, ինչպես նաեւ Մոսկվայի, Սանկտ-Պետերբուրգի, Յասնայա Պոլյանայի, Տուլայի եւ Թբիլիսիի բուհերի ներկայացուցիչներ: Ներկայացված զեկույցները հետագայում կընդգրկվեն միջոցառման գիտական աշխատությունների հավաքածուի մեջ:
«Մեր ընկերությունը «Հանուն պայծառ ապագայի» կարգախոսի ներքո աջակցում է Հայաստանում իրականացվող մշակութային եւ կրթական ծրագրերին: Մեր կարծիքով, գիտաժողովը կխթանի հայ երիտասարդության հետաքրքրությունը դասական գրականության հանդեպ, իսկ մասնագետներին հնարավորություն կտա փոխանակել ռուս մեծ գրողի արվեստի դասավանդման հարուստ փորձը», - նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Մենք բարձր ենք գնահատում «ԱրմենՏել» ընկերության պատրաստակամությունը ռուս գրականության տարածման հարցում եւ շնորհակալ ենք ընկերությանը ցուցաբերվող աջակցության եւ Հայաստանի հասարակական ու կրթական հաստատությունների հետ արգասաբեր համագործակցության համար», - ասել է «Հայաստան-Ռուսաստան» բարեկամություն ընկերակցության նախագահ, Հայաստանի հումանիտար ինստիտուտի ռեկտոր Միքայել Ամիրխանյանը:

14:03 | 02.11.10 | Новости | 4492
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) выступит спонсором международной научно-практической конференции: «Лев Николаевич Толстой: русская и национальные литературы», организованной Общественной организацией культурных связей с зарубежными странами, обществом дружбы «Армения-Россия» и Ереванским гуманитарным институтом.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, мероприятие, которое состоится 13-14 ноября 2010 года в Ереване, посвящено столетию со дня смерти русского классика.
В конференции примут участие ученые-литературоведы из ряда ведущих армянских вузов, а также гости из Москвы, Санкт-Петербурга, Ясной Поляны, Ельца, Тулы и Тбилиси. Участники конференции выступят с докладами, которые войдут в сборник научных трудов конференции.
««Яркое будущее с Beeline» - девиз, которым руководствуется наша компания, реализуя программы содействия образовательной и культурной сферам в Армении. Конференция поможет приобщить подрастающее поколение к классической литературе, а специалистам поможет обменяться богатым опытом в преподавании творчества великого русского писателя», - сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
«Мы приветствуем теплое отношение компании «АрменТел» к пропаганде русской литературы и благодарны компании за содействие и плодотворное сотрудничество с общественными и образовательными учреждениями Армении»,- отметил председатель общества дружбы «Армения-Россия», ректор Ереванского гуманитарного института Михаил Амирханян.