09:54 | 06.12.10 | Նորություններ | 4257
Երեւան/Մեդիամաքս/. Opera Software ընկերությունը նախատեսում է լոկալիզացնել իր բրաուզերը Հայաստանի համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին ասել է ԱՊՀ-ում Opera Software-ի հաղորդակցությունների գծով մենեջեր Վլադիմիր Իսաեւը` դեկտեմբերի 4-ին Երեւանում հանդես գալով «Աութսորսինգից դեպի նորարարություններ» համաժողովում:
Նա նշել է, որ Հայաստանում շարժական ինտերնետի սպառողների 74 %-ը օգտվում են Opera Mini ծրագրից: Ինչ վերաբերում է սովորական համակարգիչներին, ապա Հայաստանում Opera բրաուզեր է տեղադրված ինտերնետ հասանելիություն ունեցող համակարգիչների 11%-ի վրա:
Վլադիմիր Իսաեւը տեղեկացրել է, որ Opera Software-ը համագործակցության մասին բանակցություններ է վարում ՀՀ բջջային օպերատորներից մեկի հետ:
RuTube ընկերության ղեկավար Միխայիլ Իլյիչեւը համաժողովում ասել է, որ իրենք բանակցում են հայ գործընկերների հետ թրաֆիքի քեշավորման վերաբերյալ, իսկ VKontakte.ru սոցիալական ցանցի ներկայացուցիչ Վլադիսլավ Ցիպլուխինը հատնել է, որ ընկերությունը մտադիր է ավելի ակտիվ գործունեություն ծավալել ՀՀ շուկայում:

09:54 | 06.12.10 | News | 4559
Mediamax reports that Opera Software Communication Manager in CIS Vladimir Isayev said this, speaking at “From Outsourcing to Innovation” conference in Yerevan on December 4.
He noted that 74% of mobile internet users in Armenia use Opera Mini. Concerning stationary computers, Opera browser in Armenia is installed in 11% of the computers, connected to internet.
Vladimir Isayev informed that Opera Software carries out negotiations on cooperation with one of the mobile operators in Armenia.
Head of RuTube Company Mikhail Ilyichev stated at the conference that they carry out negotiations with potential Armenian partners on traffic caching, and the representative of VKontakte.ru network Vladislav Tsiplukhin informed that the company intents to start more actively working in the Armenian market in order to attract users.