09:54 | 06.12.10 | Նորություններ | 4257
Երեւան/Մեդիամաքս/. Opera Software ընկերությունը նախատեսում է լոկալիզացնել իր բրաուզերը Հայաստանի համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին ասել է ԱՊՀ-ում Opera Software-ի հաղորդակցությունների գծով մենեջեր Վլադիմիր Իսաեւը` դեկտեմբերի 4-ին Երեւանում հանդես գալով «Աութսորսինգից դեպի նորարարություններ» համաժողովում:
Նա նշել է, որ Հայաստանում շարժական ինտերնետի սպառողների 74 %-ը օգտվում են Opera Mini ծրագրից: Ինչ վերաբերում է սովորական համակարգիչներին, ապա Հայաստանում Opera բրաուզեր է տեղադրված ինտերնետ հասանելիություն ունեցող համակարգիչների 11%-ի վրա:
Վլադիմիր Իսաեւը տեղեկացրել է, որ Opera Software-ը համագործակցության մասին բանակցություններ է վարում ՀՀ բջջային օպերատորներից մեկի հետ:
RuTube ընկերության ղեկավար Միխայիլ Իլյիչեւը համաժողովում ասել է, որ իրենք բանակցում են հայ գործընկերների հետ թրաֆիքի քեշավորման վերաբերյալ, իսկ VKontakte.ru սոցիալական ցանցի ներկայացուցիչ Վլադիսլավ Ցիպլուխինը հատնել է, որ ընկերությունը մտադիր է ավելի ակտիվ գործունեություն ծավալել ՀՀ շուկայում:

09:54 | 06.12.10 | Новости | 4493
Как сообщает Медиамакс, об этом сказал менеджер по коммуникациям Opera Software в СНГ Владимир Исаев, выступая 4 декабря на конференции «От аутсорсинга к новаторству» в Ереване.
Он отметил, что 74 % пользователей мобильного интернета в Армении используют Opera Mini. Что касается стационарных компьютеров, то в Армении браузер Opera установлен на 11% компьютеров, имеющих выход в интернет.
Владимир Исаев сообщил, что Opera Software ведет переговоры о сотрудничестве с одним из мобильных операторов Армении.
Руководитель компании RuTube Михаил Ильичев сказал на конференции, что они ведут переговоры с потенциальными армянскими партнерами о кэшировании трафика, а представитель социальной сети VKontakte.ru Владислав Цыплухин сообщил, что компания намерена начать активнее работать на рынке Армении для привлечения пользователей.