16:07 | 23.12.10 | Նորություններ | 4019
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ի (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն հայտարարել է, որ ընկերությունը անհապաղ քայլեր կձեռնարկի Hi-Line ինտերնետ-ծառայությանը միացող բաժանորդների սպասարկման մակարդակը բարելավելու համար:
Ինչպես տեղեկացնում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, iTel.am պորտալում Իգոր Կլիմկոյի բլոգի ընթերցողներից մեկը բողոքել է, որ մոդեմն իրեն տուն առաքած AA-Soft ընկերության աշխատակիցը («ԱրմենՏելը» նշված ընկերության հետ կնքել է մոդեմների առաքման պայմանագիր) չի տրամադրել իրեն մոդեմի կարգավորման համար անհրաժեշտ տեղեկատվությունը, մասնավորապես, VCI եւ VPI համարները, ինչպես նաեւ այն, թե միացման ինչպիսի եղանակ ընտրել: AA-Soft ընկերության աշխատակիցներն էլ իրենց հերթին առաջարկում են հաճախորդներին միացնել մոդեմը 3000 դրամով:
«Մենք անհապաղ քայլեր կձեռնարկենք նման դեպքերի բացառման ուղղությամբ», - գրել է Իգոր Կլիմկոն իր բլոգում, հավելելով, որ կարգավորման համար անհրաժեշտ տեղեկատվությունը կարելի է ստանալ նաեւ օպերատորի կայքում (http://www.beeline.am/hiline/hiline_setup.html):

16:07 | 23.12.10 | Новости | 4328
Ереван/Медиамакс/. Генеральный директор «АрменТел» (торговая марка Beeline) Игорь Климко заявил о том, что компания незамедлительно примет меры по улучшению качества обслуживания абонентов, подключающихся к интернет-услуге Hi-Line.
Как сообщает Медамакс, один из посетителей блога Игоря Климко на портале iTel.am,  пожаловался на то, что доставивший ему на дом модем сотрудник компании AA-Soft (“АрменТел” подписал соглашение с данной компанией по доставке клиентам своего оборудования) не предоставил ему необходимых сведений по конфигурации модема, в частности, номеров VCI и VPI, а также указания того, какой вид подключения выбрать. Сами же сотрудники АА-Soft предлагают клиентам подключить модем за 3000 драмов.
«Мы непременно примем меры по недопущению подобных случаев»,- написал Игорь Климко в своем блоге, добавив, что необходимые технические настройки можно получить также на сайте компании по ссылке http://www.beeline.am/hiline/hiline_setup.html.