12:26 | 10.01.11 | Նորություններ | 4528
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մեդիամաքս ընկերության ինտերնետ-պորտալները` www.Auto.am-ը եւ www.Bravo.am-ը հաղթել են Էլեկտրոնային բովանդակության 5-րդ համահայկական e-Content 2010 մրցույթում:
Մրցույթի արդյունքները հրապարակվել են Երեւանում 2010 թվականի դեկտեմբերի 30-ին:
Մեդիամաքսը ընդհանուր առմամբ ստացել է 4 մրցանակ.
- www.Bravo.am պորտալը արժանացել է e-Content 2010-ի գլխավոր մրցանակի, ինչպես նաեւ լավագույնն է ճանաչվել “Էլեկտրոնային ժամանց” անվանակարգում;
- www.Auto.am պորտալը ստացել է e-Content 2010-ի առաջին մրցանակը եւ լավագույնն է ճանաչվել “Էլեկտրոնային բիզնես” անվանակարգում:
“Ինտերնետ-նախագծերի զարգացումը Մեդիամաքս-ի գործունեության առաջնային ուղղություններից մեկն է: Այն փաստը, որ Մեդիամաքս-ի միանգամից երկու նախագծեր արժանացել են բարձր մրցանակների, լրացուցիչ խթան կհանդիսանա Հայաստանի ինտերնետ-շուկայում մեր դիրքերի հետագա ամրապնդման համար”, - ասել է Մեդիամաքս ընկերության տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
2006 թվականին e-Content-ի գլխավոր մրցանակի էր արժանացել Մեդիամաքս-ի մեկ այլ նախագիծ` www.banks.am պորտալը:

Results of the competition were publicized on December 30, 2010, in Yerevan.
www.Bravo.am portal received the Grand Prize of e-Content 2010 Contest, and was recognized as the best in “E-Entertainment” category;
www.Auto.am portal received the first award of e-Content 2010 Contest and was recognized the best in “E-Business” category.
“Development of internet projects is one of the priority directions of Mediamax activity. The fact that two Mediamax portals at once received high awards will become an additional stimulus for further consolidation of our positions in Armenian internet market”, Mediamax Director Ara Tadevosyan stated.
In 2006, another Mediamax project – www.Banks.am, received the Grand Prize of e-Content 2006 Contest.