12:26 | 10.01.11 | Նորություններ | 4528
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մեդիամաքս ընկերության ինտերնետ-պորտալները` www.Auto.am-ը եւ www.Bravo.am-ը հաղթել են Էլեկտրոնային բովանդակության 5-րդ համահայկական e-Content 2010 մրցույթում:
Մրցույթի արդյունքները հրապարակվել են Երեւանում 2010 թվականի դեկտեմբերի 30-ին:
Մեդիամաքսը ընդհանուր առմամբ ստացել է 4 մրցանակ.
- www.Bravo.am պորտալը արժանացել է e-Content 2010-ի գլխավոր մրցանակի, ինչպես նաեւ լավագույնն է ճանաչվել “Էլեկտրոնային ժամանց” անվանակարգում;
- www.Auto.am պորտալը ստացել է e-Content 2010-ի առաջին մրցանակը եւ լավագույնն է ճանաչվել “Էլեկտրոնային բիզնես” անվանակարգում:
“Ինտերնետ-նախագծերի զարգացումը Մեդիամաքս-ի գործունեության առաջնային ուղղություններից մեկն է: Այն փաստը, որ Մեդիամաքս-ի միանգամից երկու նախագծեր արժանացել են բարձր մրցանակների, լրացուցիչ խթան կհանդիսանա Հայաստանի ինտերնետ-շուկայում մեր դիրքերի հետագա ամրապնդման համար”, - ասել է Մեդիամաքս ընկերության տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
2006 թվականին e-Content-ի գլխավոր մրցանակի էր արժանացել Մեդիամաքս-ի մեկ այլ նախագիծ` www.banks.am պորտալը:

12:26 | 10.01.11 | Новости | 4824
Ереван/Медиамакс/. Интернет-порталы Медиамакс – www.Auto.am и www.Bravo.am одержали победу на 5-м всеармянском конкурсе электронного содержания e-Content 2010.
Результаты конкурса были оглашены в Ереване 30 декабря 2010 года.
Всего Медиамакс получил 4 награды:
- портал www.Bravo.am получил Гран-при конкурса e-Content 2010, а также был признан лучшим в номинации «Электронные развлечения»;
- портал www.Auto.am получил первую премию конкурса e-Content 2010 и был признан лучшим в номинации «Электронный бизнес».
«Развитие интернет-проектов является одним из приоритетных направлений деятельности Медиамакс. Тот факт, что сразу два портала Медиамакс удостоились высоких наград, станет дополнительным стимулом для дальнейшего усиления наших позиций на интернет-рынке Армении», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.