12:43 | 02.03.11 | Նորություններ | 5252
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել”-ը ուշադիր ուսումնասիրում է Հայաստանում պլանշետային սարքավորումների շուկայի ներուժը եւ վաճառքներ կիրականացնի, եթե այդ ներուժը բավարար համարի:
Այդ մասին Մեդիամաքս-ին ասել է “ԱրմենՏել”-ի մամուլի քարտուղար Անուշ Բեղլոյանը` պատասխանելով Հայաստանում Beeline M2 պլանշետային սարքի վաճառքի հեռանկարների մասին հարցին:
Beeline M2-ը աշխատում է Android օպերացիոն համակարգի հիման վրա, ունի բազմաթիվ ներդրված ծրագրեր, ինչպիսիք են Google Maps-ը, Google ձայնային որոնումը: М2-ն ունի նաեւ տեսախցիկ:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մամուլի ծառայությունում Մեդիամաքս-ին ասել են, որ “պլանշետային համակարգիչներ կներկայացվեն դրանց կոմերցիոն անհրաժեշտության դեպքում”:
“Ներկայումս կա մի քանի թեկնածու մոդել, եւ մենք ընտրություն կկատարենք հայաստանյան սպառողին լավագույնն առաջարկելու համար”,- նշել են ընկերությունում:
ՄՏՍ ընկերությունը Ռուսաստանում իր պլանշետի վաճառքը, որը եւս գործում է Android համակարգով, սկսել է 2010թ. դեկտեմբերին:

12:43 | 02.03.11 | Новости | 5863
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» внимательно изучает потенциал рынка планшетных устройств в Армении и рассмотрит возможность запуска продаж, если сочтет его потенциал  достаточным.
Об этом сказала Медиамакс пресс-секретарь «АрменТел» Ануш Беглоян, отвечая на вопрос о перспективах начала в Армении в продаж планшетного устройства Beeline M2.
Beeline M2 работает на операционной системе Android, поддерживает множество встроенных
приложений, таких как Google Maps, звуковой поиск Google. В М2 также есть камера.
В пресс-службе «ВиваСелл-МТС» Медиамакс сказали, что «планшетные компьютеры будут представлены в Армении в случае наличия коммерческого спроса». «В настоящее время есть несколько моделей-кандидатов, и мы сделаем выбор, чтобы предложить армянскому потребителю лучший вариант», - отметили в компании.
Компания МТС начала в России продажи своего планшета, также работающего на основе Android, в декабре 2010 года.