09:30 | 24.03.11 | Նորություններ | 4482
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը (UITE) կկազմակերպի հայաստանյան ՏՏ-ընկերությունների եւ տնտեսության տարբեր ճյուղերի ներկայացուցիչների հանդիպումների շարք, որոնց ընթացքում վերջիններս կծանոթանան տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառման առավելություններին:
Ինչպես Մեդիամաքսին տեղեկացրին UITE մամլո ծառայությունում, միջոցառման շրջանակներում ամեն ամիս կազմակերպվելու են թեմատիկ հանդիպումներ, որոնց ընթացքում գործարարները հնարավորություն կունենան մեկ վայրում ծանոթանալու իրենց հետաքրքրող տեխնոլոգիական բոլոր լուծումներին, ինչպես նաև համատեղ քննարկել փոփոխվող շուկայի պայմաններում պահանջները նոր տեխնոլոգիաների նկատմամբ:
Հանդիպումների շարքի շրջանակում կընդգրկվեն հետևյալ ոլորտները` բանկեր, շինարարություն, բժշկություն և ֆարմացևտիկա, հանքարդյունաբերություն, ոսկերչություն, առևտուր/պահեստավորում, ապահովագրություն, սննդային արդյունաբերություն, ոչ սննդային արդյունաբերություն, տրանսպորտ, տուրիզմ, գյուղատնտեսություն, կրթություն:
Միջոցառման անդրանիկ հանդիպումը տեղի կունենա բանկային համակարգի ներկայացուցիչների հետ ս.թ. մարտի 25-ին եւ 31-ին, ժամը 10:00-ին, Հայաստանի բանկերի միության գրասենյակի դահլիճում` Երեւան, Կորյունի փ. 19ա շենք, 6-րդ հարկ հասցեով:

09:30 | 24.03.11 | Новости | 4842
Ереван/Медиамакс/. Союз ИТ-компаний Армении (UITE) объявил об организации серии встреч высокотехнологичных компаний и представителей различных секторов армянской экономики с целью ознакомления последних с преимуществами, которые могут дать информационные технологии.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе UITE, в рамках мероприятия ежемесячно будут организованы тематические встречи, в ходе которых бизнесмены смогут ознакомиться с интересующими их технологическими решениями, а также обсудить требование по отношению к новым технологиям в условиях постоянно меняющегося рынка.
Встречи будут проведены с представителями следующих сфер: банки, строительство, медицина, страхование, фармацевтика, добывающая, пищевая и непищевая промышленность, ювелирное дело, торговля, транспорт, туризм, сельское хозяйство и образование.
Первые встречи в рамках данной инициативы пройдут 25 и 31 марта в 10:00 с представителями банковского сектора в зале заседаний Союза банков Армении по адресу Ереван, ул. Корюна 19а, 6-ой этаж.