09:30 | 24.03.11 | Նորություններ | 4482
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը (UITE) կկազմակերպի հայաստանյան ՏՏ-ընկերությունների եւ տնտեսության տարբեր ճյուղերի ներկայացուցիչների հանդիպումների շարք, որոնց ընթացքում վերջիններս կծանոթանան տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառման առավելություններին:
Ինչպես Մեդիամաքսին տեղեկացրին UITE մամլո ծառայությունում, միջոցառման շրջանակներում ամեն ամիս կազմակերպվելու են թեմատիկ հանդիպումներ, որոնց ընթացքում գործարարները հնարավորություն կունենան մեկ վայրում ծանոթանալու իրենց հետաքրքրող տեխնոլոգիական բոլոր լուծումներին, ինչպես նաև համատեղ քննարկել փոփոխվող շուկայի պայմաններում պահանջները նոր տեխնոլոգիաների նկատմամբ:
Հանդիպումների շարքի շրջանակում կընդգրկվեն հետևյալ ոլորտները` բանկեր, շինարարություն, բժշկություն և ֆարմացևտիկա, հանքարդյունաբերություն, ոսկերչություն, առևտուր/պահեստավորում, ապահովագրություն, սննդային արդյունաբերություն, ոչ սննդային արդյունաբերություն, տրանսպորտ, տուրիզմ, գյուղատնտեսություն, կրթություն:
Միջոցառման անդրանիկ հանդիպումը տեղի կունենա բանկային համակարգի ներկայացուցիչների հետ ս.թ. մարտի 25-ին եւ 31-ին, ժամը 10:00-ին, Հայաստանի բանկերի միության գրասենյակի դահլիճում` Երեւան, Կորյունի փ. 19ա շենք, 6-րդ հարկ հասցեով:

09:30 | 24.03.11 | News | 4889
Yerevan/Mediamax/. Union of IT Companies of Armenia (UITE) announced organization of meetings of high tech companies and representatives of various sectors of Armenian economy aiming at familiarizing the latter with the advantages, which can be provided by information technologies.
Mediamax was informed in the press service of UITE that within the framework of the event, thematic meetings will be organized every month. During those meetings businessmen will be able to familiarize themselves with technologic solutions they are interested in, as well as discuss the requirements towards new technologies in conditions of the constantly changing market.
Meetings will be held with representatives of the following spheres: banks, construction, medicine, insurance, pharmaceutics, mining, foodstuff and non-food industry, jewelry, trade, transport, tourism, agriculture and education.
For the first time meetings within the framework of the given initiative will take place with representatives of the banking sector on March 25 and 31 at 10:00 in the session hall of the Union of Armenian banks on the sixth floor, 19a Koryun Street, Yerevan.