14:36 | 20.04.11 | Նորություններ | 5754
Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ը հանդես կգա որպես 2011թ. հունիսի 4-5-ին Երեւանում կայանալիք «BarCamp Երեւան 2011» երրորդ «չկոնֆերանսի» կորպորատիվ հովանավոր:
«BarCamp Երեւան 2011»-ը կոչված է միավորելու ինտերնետային միջավայրում աշխատող, նոր մեդիաներ եւ Web2.0 նախագծեր ստեղծող մարդկանց, նվիրված է նրանց գաղափարներին եւ նորարարություններին: BarCamp-ի շրջանակում քննարկումները կընթանան զեկույցների եւ ներկայացումների ձեւաչափով: Մասնակիցները ոչ ֆորմալ մթնոլորտում կքննարկեն տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, հեռահաղորդակցության եւ զանգվածային լրատվության ոլորտում նորագույն միտումներն ու նվաճումները:
Նախատեսվում է, որ այս տարի «BarCamp Երեւան 2011» նախագծին կմասնակցեն շուրջ 1000 հյուրեր, ՏՀՏ ոլորտի ավելի քան 10 ընկերությունների եւ ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներ:
«BarCamp Երեւան 2011»-ին մասնակցելու նպատակով «ԱրմենՏել» ընկերությունը հրավիրել է հայտնի բլոգեր Դմիտրի Չերնիշեւին (http://mi3ch.livejournal.com), «ՎիմպելԿոմ» ԲԲԸ ԱՊՀ երկրներում հասարակայնության հետ կապերի վարչության ղեկավար Արտյոմ Մինաեւին, Ռուսաստանում Beeline-ի PR-մենեջեր Եկատերինա Տուրցեւային:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը գործում է Հայաստանի կապի բնագավառի բոլոր ոլորտներում` կիրառելով գերժամանակակից սարքավորումներն ու տեխնոլոգիաները, եւ մեզ համար` որպես միասնական օպերատոր եւ շուկայի առաջատար, շատ կարեւոր է քննարկել ժամանակակից տեխնոլոգիաների եւ հաղորդակցության ոլորտի նշանակալից իրադարձությունները մեր ծառայություններից օգտվողների եւ շուկայի փորձագետների հետ: BarCamp-ը հիանալի հնարավորություն է դա անել անկաշկանդ մթնոլորտում»,- նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

14:36 | 20.04.11 | News | 5447
Yerevan/Mediamax/. Beeline is going to be the corporate sponsor of the third “BarCamp Yerevan 2011” “non-conference”, which will take place on June 4-5, 2011, in Yerevan.
“BarCamp Yerevan 2011” aims at uniting people, working in the sphere of internet, creating new media, blogs, Web 2.0 projects, and is devoted to their ideas and innovations. The discussions within the framework of the project will take place in the format of reports, trainings, presentations. In an informal atmosphere, the participants will share ideas, discuss the newest tendencies and achievements in the sphere of information technologies, telecommunications and mass information means.
This year, participation of about 1000 guests and representatives of over 10 companies of IT sphere, telecommunication and the media is planned in “BarCamp Yerevan 2011”.
In order to participate in “BarCamp Yerevan 2011”, “ArmenTel” company has invited famous blogger Dmitri Chernishov (http://mi3ch.livejournal.com), the Head “VimpelCom” OJSC Public Relations Department for the CIS Artyom Minayev and Brand Communications Manager of Beeline in Russia Yekaterina Turtseva.
““ArmenTel” Company works in all spheres of connection in Armenia, applies the most advanced equipment and technologies and we, as a universal operator and leader of the market, consider it very important to discuss interesting, significant events in the sphere of modern technologies and communications with direct users of our services and experts of the market. BarCamp is a great opportunity to do this in an informal atmosphere”, “ArmenTel” CJSC General Director Igor Klimko said.