10:16 | 13.05.11 | Նորություններ | 4629
Այդ մասին Մեդիամաքսի հետ հարցազրույցում ասել է Ռուսաստանում եւ Թուրքիայում Dell-ի վաճառքի գծով մենեջեր Մարկ Միլերը: Նա նշել է, որ ընկերությունը Հայաստան կուղղի լրացուցիչ ներդրումներ շուկայական մասնաբաժնի ավելացման եւ ապրանքանիշի ճանաչելիության բարձրացման նպատակով:
Մարկ Միլերը խոստովանել է, որ ներկայումս Dell-ը փոքր մասնաբաժին ունի ՀՀ համակարգչային տեխնիկայի շուկայում` նշելով, որ «այստեղ կա աճի մեծ ներուժ»:
Մայիսի 11-ին Երեւանում բացվել էր Microsoft-ի նորարարական կենտրոնը, որի համար սարքավորումներ էր տրամադրել Dell-ը:
«Մենք հույս ունենք, որ Նորարարական կենտրոնը կնպաստի բազմաթիվ նախաձեռնությունների իրականացմանը կրթական եւ կորպորատիվ հատվածներում: Կարծում ենք նաեւ, որ այդ կենտրոնը մեզ համար մեծ առաջընթաց կդառնա հայաստանյան սպառողներին դեպի Dell-ի ապրանքները կողմնորոշելու համար»,- ասել է Մարկ Միլերը:

10:16 | 13.05.11 | Новости | 4666
Об этом в интервью Медиамакс сказал менеджер по продажам Dell в России и Турции Марк Миллер. Он отметил, что компания направит в Армению дополнительные инвестиции для увеличения рыночной доли и повышения узнаваемости бренда.
Марк Миллер признал, что в настоящее время Dell занимает малую долю рынка компьютерной техники Армении, отметив, «здесь есть большой потенциал роста».
11 мая в Ереване открылся Инновационный центр Microsoft, оборудование для которого предоставлено Dell.
«Мы надеемся, что Инновационный центр поспособствует реализации множества инициатив в образовательном и корпоративном секторах. Мы также считаем, что этот центр станет для нас большим прорывом в  деле привлечения армянских пользователей к продукции  Dell», - сказал Марк Миллер.