12:39 | 13.06.11 | Նորություններ | 5750
ԱրմենՏել  ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) եւ Հայաստանի Կիբեռսպորտի ազգային պրոֆեսիոնալ լիգան հայտարարում են Հայաստանի Կիբեռխաղերի 5-րդ բաց առաջնության մեկնարկի մասին:
Առաջնությունը միաժամանակ հանդիսանում է միջազգային WCG (WorldCyberGames) համակարգչային եւ վիդեո խաղերի փառատոնի Հայաստանյան նախընտրական փուլը:
Միջազգային առաջնության մասնակցության հայտ ներկայացրած յուրաքանչյուր երկիր անց է կացնում նախընտրական փուլ: Հայաստանյան նախընտրական փուլը կկայանա 2011թ-ի հունիսի 22-26-ը “Կոնգրես” հյուրանոցի շքասրահում:
Այս տարի պաշտոնական մարզաձեւեր են ընտրված FIFA 2011 եւ StarCraft 2, իսկ ոչ պաշտոնական` Counter-Strike 1.6 եւ WarCraft 3 Dota: Պաշտոնական մարզաձեւերում հաղթողները հնարավորություն կունենան մասնակցելու WCG Գլխավոր եզրափակչին, որը տեղի կունենա  2011թ-ի դեկտեմբերի 8-ից 11-ը Կորեաի Բուսան քաղաքում:
Հայաստանյան առաջնության ընդհանուր մրցանակային ֆոնդը կազմում է 3.600.000 դրամ եւ կբաշխվի բոլոր չորս մարզաձեւերում առաջին երեք տեղերը գրաված մասնակիցների միջեւ: ԱրմենՏել-ը նաեւ կապահովի WCG Հայաստան 2011 խաղերի օնլայն ինտերնետ հեռարձակումը:
“Միջազգային Կիբեռխաղերը խոշորագույն խաղային առաջնություն է ամբողջ աշխարհում, այնպիսին ինչպիսին Օլիմպիական խաղերն են մարզիկների համար: ԱրմենՏել ընկերությունն ուրախ է աջակցելու հայ երիտասարդներին. թող թիմային ոգին, հաջողությունը եւ հավատը պայծառ ապագայի եւ հաղթանակի հանդեպ ուղեկցեն մեր կիբեռ մարզիկներին”,- նշեց ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Այս տարի, բացի  հիմնական խաղերից կազմակերպված են նաեւ հարակից մրցույթներ. “Սիրողական նկարիչ”, “Սիրողական լուսանկարիչ”,“Թաչ-թայփինգ (միայն կանանց եւ աղջիկների համար)”:
Մրցույթի մասնակիցների գրանցումը կատարվում է առցանց` մրցումների պաշտոնական www.wcg.am կայքում, որտեղ նաեւ տեղադրված է մանրամասն տեղեկատվություն մրցումների եւ մրցույթի մասին:
Համաշխարհային առաջնության հովանավորն է “Սամսունգ” ընկերությունը, ազգային առաջնության գլխավոր հովանավորն է ԱրմենՏել ընկերությունը: Համակարգչային աջակցությունը` “Ֆայն” ընկերության:

12:39 | 13.06.11 | News | 5748
ArmenTel (Beeline trademark) and National Professional Cybersport League announced realization of the fifth Armenian National Computer Game Open Championship on June 22-26.
The contest also represents the qualifying round of the biggest championship on computer and video games World Cyber Games (WCG).
The regulations of the contest provide for holding a qualifying round in each of the countries, which want to participate in the international championship. The national qualifying round of the Armenian championship will take place in “Congress Hotel” in Yerevan on June 22-26, 2011.
This year, the official game disciplines are FIFA 2011 and StartCraft 2, and the unofficial ones – Counter-Strike 1.6 and WarCraft 3 Dota. The winners in official game disciplines this year will compete at the International Tournament of World Cyber Games on December 8-11 in Busan, Korea.
The general prize fund of the Armenian national stage makes AMD 3 600 000 and will be distributed among the winners of the first three positions in all four game nominations.
“ArmenTel” Company will provide online internet broadcasting of WCG Armenia 2011 Championship games.
“The World Cyber Games Championship is the biggest game contest in the world, a particular analogue to Olympic Games for sportsmen. ArmenTel is happy to support the Armenian youth in this undertaking as well. Let the team spirit, luck, faith in a bright future and victory accompany our cyber sportsmen”, General Director of ArmenTel Igor Klimko said.
This year, the qualifying round will be of a bigger scale and besides the main game disciplines, contests will also be held in the following nominations: “Amateur Artist”, “Amateur Photographer” and Touch Typing contest for females on the speed of typing texts on the computer.
Registration of contest participants is underway at the official website of the Armenian Championship www.wcg.am. There is also additional information on the contest available at the website.
The global sponsor of the Cyber Games tournament is Samsung Company. General sponsor of the National qualifying round is ArmenTel.