13:12 | 22.06.11 | Նորություններ | 3964
58 մլն դրամից ավել տարեկան շրջանառություն ունեցող ընկերությունները հարկային հաշվետվությունը կներկայացնեն էլ. տեսքով
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր ԱԺ-ն առաջին եւ երկրորդ ընթերցմամբ ընդունել է «Հարկերի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը նախօրեին ասել էր, որ լրացումների համաձայն, տարեկան 58 մլն դրամից ավել շրջանառություն ունեցող ընկերությունները պարտավոր կլինեն հարկային հաշվետվությունները ներկայացնել էլեկտրոնային եղանակով:
Օրինագիծը ուժի մեջ կմտնի հուլիսի 1-ից:
Պակաս շրջանառություն ունեցող ընկերությունները իրենք կորոշեն, թե ինչ ձեւով ներկայացնել հարկային հաշվետվությունը` էլեկտրոնային, թե` ավանդական:

13:12 | 22.06.11 | Новости | 4248
Компании с ежегодным оборотом более 58 млн драмов будут предоставлять налоговую отчетность в эл. виде
Ереван /Медиамакс/. Парламент Армении принял сегодня в первом и втором чтениях законопроект о внесении дополнений в закон «О налогах».
Как сообщает Медиамакс, министр финансов Армении Ваче Габриелян сказал накануне, что согласно дополнениям, компании с ежегодным оборотом более 58 млн драмов будут обязаны предоставлять налоговую отчетность в электронном виде.
Законопроект войдет в силу 1 июля.
Компании с меньшим оборотом могут сами решать - в каком виде представлять налоговую отчетность: в электронном, или письменном.