17:02 | 26.07.11 | Նորություններ | 4049
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի հանձնարարականով կստեղծվի միջգերատեսչական հանձնաժողով, որը կքննարկի էլեկտրոնային առեւտրի ոլորտի օրենսդրական բացերը եւ երկամսյա ժամկետում կներկայացնի համապատասխան առաջարկություններ:
Այս հարցն այսօր քննարկվել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի (ՏՏԶԱԽ) հերթական նիստումը, որը վարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։
Նշվել է, որ օրենսդրական դաշտի կարգավորման խնդիրները, մասնավորապես, վերաբերում են մաքսային ոլորտին:
Նիստում անդրադարձ է արվել էլեկտրոնային եղանակով հարկային հաշիվների դուրսգրման ժամանակ առաջացող խնդիրներին: Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է շահագրգիռ գերատեսչությունների եւ ընկերությունների ներկայացուցիչներին աշխատանքային խմբի շրջանակներում քննարկել հարցի լուծման հնարավոր տարբերակները եւ ներկայացնել առաջարկություններ:

17:02 | 26.07.11 | Новости | 4290
Ереван/Медиамакс/. По поручению премьер-министра Армении будет создана межведомственная комиссия, которая обсудит законодательные пробелы, мешающие развитию электронной коммерции, и представит соответствующие предложения в двухмесячный срок.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе правительства, данный вопрос обсуждался сегодня на заседании Совета содействия развитию информационных технологий под председательством премьер-министра Армении Тиграна Саргсяна.
На заседании было отмечено, что вопросы касаются, в частности, таможенной сферы.
В ходе заседания были затронуты также проблемы, возникающие при электронном выписывании налоговых счетов. Глава правительства поручил заинтересованным ведомствам и компаниям обсудить в формате рабочей группы пути решения проблем и представить предложения.