14:15 | 09.08.11 | Նորություններ | 8045
Երեւան/Մեդիամաքս/.Orange-ը մեկուկես անգամ ընդլայնել է ռոումինգ-գործընկերների ցանկը՝ ձայնային ծառայությունների լիարժեք փաթեթը հասանելի դարձնելով իր կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդներին ավելի քան 150 երկրներում:
Ինչպես այսօր Երեւանում ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան, ռոումինգի ցանկում ընդգրկված են հայաստանցիների նախընտրած «արձակուրդային» բոլոր ուղղությունները:
Ընկերությունն ընդլայնել է նաեւ իր 3G եւ GPRS ռոումինգները (3G-ն` ավելի քան 80, իսկ GPRS-ը՝ ավելի քան 110 երկրներում):
Ընկերության մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը տեղեկացրել է, որ ռոումինգի ակտիվացման համար չի պահանջվում դեպոզիտ վճարել: «Ծառայության ակտիվացման համար բավական է միայն Հայաստանից մեկնելուց առաջ հավաքել *121#», - ասել է Արամ Մկրտչյանը, հավելելով, որ Վրաստանի պարագայում հատուկ հրահանգ հավաքելու կարիք չկա, եւ ռոումինգն ակտիվանում է ավտոմատ կերպով:
Արամ Մկրտչյանը հիշեցրել է, որ մինչեւ սեպտեմբերի 15-ը Orange-ն առաջարկում է իր բաժանորդներին Վրաստանում զանգեր ընդունել 40 դրամ/րոպե սակագնով (դեպի Հայաստան ելքային զանգերի արժեքը՝ 860 դրամ/րոպե, տեղական ելքային զանգերը՝ 290 դրամ/րոպե, sms-հաղորդագրությունը՝ 85 դրամ), ինչպես նաեւ 55 դրամ/րոպե սակագնով մուտքային զանգեր Թուրքիայում եւ Orange գոտու երկրներում (Ֆրանսիա, Իսպանիա, Շվեյցարիա, Միացյալ թագավորություն, Լեհաստան, Ռումինիա, Մոլդովա, Սլովակիա, Ավստրիա, Լյուքսեմբուրգ, Բելգիա եւ այլն):

14:15 | 09.08.11 | News | 7135
Yerevan /Mediamax/.Orange expanded the list of its roaming partners by 1.5 times making the full package of its voice services available to prepaid and postpaid subscribers in over 150 countries.
As Orange Armenia CEO Bruno Duthoit said in Yerevan today, the roaming list includes all the “vacation” directions preferred by Armenians.
The company also expanded its 3G and GPRS roamings (each of them is available in over 80 countries).
The company’s Marketing Director Aram Mkrtchyan informed that no deposit payment is required for activation of the roaming. “You should just dial *121# before leaving Armenia to activate the service, said Aram Mkrtchyan adding that in case of Georgia one doesn’t have to dial special command as the roaming is activated automatically.
Aram Mkrtchyan reminded that Orange offers the subscribers to receive calls in Georgia at AMD 40 per minute (the tariff for incoming calls to Armenia is AMD 860 per minute, local outgoing calls – AMD 290 per minute, sms – AMD 85) till September 15, as well as receive incoming calls in Turkey and Orange Zone countries (France, Spain, Switzerland, United Kingdom, Poland, Romania, Moldova, Slovakia, Austria, Luxembourg, Belgium etc).