17:49 | 10.08.11 | Նորություններ | 2650
Երեւան/Մեդիամաքս/.Youtube.com կայքում հայտնվել է Anonymous հաքերական խմբի կողմից ստեղծված մի տեսահոլովակ, որտեղ խումբը խոստանում է վերացնել Facebook-ը 2011 թվականի նոյեմբերի 5-ին:
Հաքերները մեղադրում են սոցիալական կայքը այն բանի համար, որ այն վաճառում է իր օգտագործողների անձնական տվյալները ողջ աշխարհի կառավարական կազմակերպություններին (այդ թվում նաեւ Սիրիային եւ Եգիպտոսին), որոնք այդ տվյալներն օգտագործում են մարդկանց հետեւելու նպատակով, հաղորդում է Cnews-ը:
Տեսահոլովակում նաեւ խիստ քննադատության են ենթարկվում Facebook-ի գաղտնիության կարգավորումները եւ ասվում է, որ սոցիալական կայքը շարունակում է իր մոտ պահել օգտագործողների տվյալներն անգամ էջի վերացումից հետո:
Anonymous-ը հայտնի դարձավ PayPal-ի, Amazon-ի, Bank of America-ի, Visa-ի, Mastercard-ի, Apple-ի, Պենտագոնի, ԱՄՆ-ի Պետդեպարտամենտի կայքերի վրա իրագործած հաքերական հարձակումներից հետո: Հարկ է նշել, որ Anonymous խումբը չի հիշատակել այդ տեսանյութը իր Twitter-բլոգում (իր նոր ակցիաների մասին հայտարարելու հիմնական ալիքը): Սա թույլ է տալիս ենթադրել, որ տեսանյութը կեղծ է:

17:49 | 10.08.11 | Новости | 3322
Ереван /Медиамакс/.На сайте Youtube.com появился видеоролик, приписываемый хакерской группировке Anonymous, в котором она обещает уничтожить Facebook 5 ноября 2011г.
Хакеры обвиняют социальную сеть в том, что она продает личные данные своих пользователей правительственным организациям по всему миру (в том числе в Сирии и Египте), которые используют эти данные для слежки за людьми, передает Cnews.
В ролике подвергаются жесткой критике также настройки приватности в Facebook и говорится, что соцсеть продолжает хранить у себя данные пользователей даже после удаления ими своего аккаунта.
Anonymous стала известна после осуществления ею атак на сайты PayPal, Amazon, Bank of America, Visa, Mastercard, Apple, Пентагона, Госдепартамента США и и т.д. Следует отметить, что группа Anonymous не упоминала это видео в своем Twitter-блоге (основной канал для анонсов ее новых акций). Это дает повод предположить, что видеоролик является подделкой.