Երեւան/Մեդիամաքս/. Apple-ի եւ Samsung-ի միջեւ պատենտային պատերազմների հերթական փուլը ազդարարվեց ամերիկյան ընկերության կարեւոր իմիջային հաղթանակով, գրում է Vedomosti.ru-ն` վկայակոչելով Bloomberg-ը:
Դյուսելդորֆի դատարանը որոշում է կայացրել դադարեցնել Գերմանիայի տարածքում  Samsung-ի Galaxy Tab 7.7 պլանշետի գովազդը եւ վաճառքները: Դատարանի որոշման արդյունքում ընկերությունը ստիպված է եղել դադարեցնել համակարգչի շնորհանդեսը  IFA սպառողական էլեկտրոնիկայի համաշխարհային ցուցահանդեսում, որը ներկայումս ընթանում է Բեռլինում:
Apple-ը, որը պնդում է, թե Samsung-ի սարքերը նմանակում են iPhone-ը եւ iPad-ը, օգոստոսին կարողացավ հասնել ավելի վաղ թողարկված մոդելի` Galaxy Tab 10.1-ի վաճառքի արգելմանը ԵՄ 27 երկրներից 26-ում:

16:43 | 05.09.11 | Новости | 3424
Ереван/Медиамакс/.Очередной раунд патентных войн между Apple и Samsung увенчался важной имиджевой победой американской компании, пишет сегодня Vedomosti.ru со ссылкой на Bloomberg.
Суд Дюссельдорфа постановил прекратить на территории Германии рекламу и продажи планшетника Galaxy Tab 7.7 от Samsung. Из-за решения суда компания была вынуждена прекратить презентацию компьютера на всемирной выставке потребительской электроники IFA, проходящей сейчас в Берлине.
В августе Apple, считающая, что устройства от Samsung копируют iPhone и iPad, добилась запрета на продажи более ранней модели - Galaxy Tab 10.1 - в 26 из 27 странах Евросоюза.