17:58 | 06.10.11 | Նորություններ | 3479
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ամենամյա տեխնոլոգիական «ԱրմԹեք Կոնգրես 2011» համաժողովը կանցնի Երեւանում հոկտեմբերի 10-11-ին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, միջոցառման կազմակերպիչ Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանն այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է, որ այս տարի համաժողովի ուշադրության կենտրոնում կլինի Հայաստանում բարձր տեխնոլոգիաների հետագա դինամիկ զարգացման ապահովումը եւ ՏՀՏ ոլորտում բարձրագույն կրթության որակի բարձրացումը:
Բագրատ Ենգիբարյանը տեղեկացրել է, որ Համաժողովին ելույթներով հանդես կգան պետական եւ մասնավոր հատվածի հեղինակավոր ներկայացուցիչներ Հայաստանից, ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Եվրոպայի եւ ԱՊՀ երկրներից, ինչպես նաեւ խոշոր անդրազգային այնպիսի կորպորացիաների թոփ-մենեջերներ, ինչպիսիք են Intel-ը, Hewlett Packard-ը, CISCO-ն, Microsoft-ը, DLink-ը, National Instruments-ը, Synopsys-ը եւ Mentor Graphics-ը:
Ասուլիսին ներկա Սինոփսիս Արմենիա եւ Վիասֆեր Տեխնոպարկ ընկերությունների ղեկավարներ Հովիկ Մուսայելյանը եւ Թոնի Մորոնյանը, որոնք եւս աջակցում են համաժողովի կազմակերպմանը, համոզմունք հայտնեցին, որ այն կնպաստի Հայաստանի ՏՏ ոլորտում միջազգային գործարար կապերի ամրապնդումը եւ թույլ կտա հայտնաբերել ներդրումային նոր հնարավորություններ:
Համաժողովի աջակիցներն են ՀՀ կառավարությունը, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը, Սինոփսիս Արմենիա-ն, Վիասֆեր Տեխնոպարկը, Զարգացման հայկական գործակալությունը, Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը, Յունիքոմփ ընկերությունը: Համաժողովի գլխավոր հովանավորը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն է:

17:58 | 06.10.11 | Новости | 3642
Ереван/Медиамакс/. Ежегодный технологический форум “АрмТек Конгресс 2011” пройдет в Ереване 10-11 октября.
Как сообщает Медиамакс, организатор мероприятия, директор фонда Инкубатор предприятий Баграт Енгибарян в ходе сегодняшней пресс-конференции в Ереване заявил, что в этом году в центре внимания форума будет обеспечение динамичного развития высоких технологий в Армении и повышение качества высшего образования сферы ИКТ в будущем.
Баграт Енгибарян сообщил, что на форуме выступят авторитетные представители государственного и частного сектора из Армении, США, России, стран СНГ и Европы, а также топ-менеджеры таких крупных транснациональных корпораций, как Intel, Hewlett Packard, CISCO, Microsoft, DLink, National Instruments, Synopsys и Mentor Graphics.
Присутствующие на пресс-конференции руководители компаний “Синопсис Армения” и “Виасфер Технопарк” Овик Мусаелян и Тони Моронян выразили уверенность, что форум будет стимулировать укрепление международных бизнес-связей в сфере IT и позволит найти для Армении новые инвестиционные возможности.
Форуму содействуют правительство Армении, фонд Инкубатор предприятий, Синопсис Армения, Виасфер Технопарк, Армянское агентство развития, Союз предприятий информационных технологий, компания Юникомп. Генеральным спонсором форума выступает компания ВиваСелл-МТС.