16:47 | 10.10.11 | Նորություններ | 4537
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում 3G-ինտերնետի ներթափանցման մակարդակը լավագույնն է Հարավային Կովկասում ու լավագույններից մեկը Արեւելյան Եվրոպայում, այսօր ասել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Այսօր ելույթ ունենալով Երեւանում ArmTech 2011 համաժողովին` Իգոր Կլիմկոն վկայակոչել է բրիտանական Informa ընկերության հետազոտությունը, որի համաձայն Հայաստանում 3G-ինտերնետի ներթափանցման մակարդակը 33.2% է, մինչդեռ Վրաստանում եւ Ադրբեջանում այդ ցուցանիշը կազմում է, համապատասխանաբար,  12.18% եւ 17,68%:
«ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի վերջին զեկույցների համաձայն, Հայաստանում բջջային ինտերնետից օգտվողների թիվը գերազանցել է 1 մլն-ը` ապահովելով վերջին երեք տարիների ընթացքում լայնաշերտ բջջային ինտերնետի երեքանգամյա աճ», - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
«Անկախ վերլուծաբանները նշում են Հայաստանում ընթացիկ տարվա II եռամսյակում ինտերնետ օգտագործողների 19,3% աճը` 2010 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ», - ասել է Իգոր Կլիմկոն` հավելելով, որ ԱրմենՏել-ում լայնաշերտ ինտերնետի բաժանորդների աճը երկրորդ եռամսյակում կազմել է 144.07%:
ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրենի խոսքերով, այդ թվերը վկայում են այն մասին, որ ինտերնետը շարունակում է մնալ Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտի աճի շարժիչը:

16:47 | 10.10.11 | Новости | 4787
Ереван/Медиамакс/. В Армении самое высокое проникновение 3G-интернета на Южном Кавказе и один из самых высоких показателей в Восточной Европе, сказал сегодня гендиректор АрменTел Игорь Климко.
Выступая сегодня в Ереване на конференции ArmTech 2011, Игорь Климко cослался на исследование британской компании Informa, согласно которому уровень проникновения 3G-интернета в Армении составляет 33.2%, в то время как в Грузии и Азербайджане данный показатель составляет, соответственно, 12.18% и 17,68%.
«Согласно последним отчетам Комиссии по регулированию общественных услуг Армении, число пользователей мобильного интернета в Армении превысило 1 млн, обеспечив тем самым трехкратный рост услуг широкополосного мобильного интернета за последние 3 года», - сказал Игорь Климко.
«Независимые аналитики указывают на 19,3%-ный рост интернет-пользователей в Армении во II квартале текущего года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года», - сказал Игорь Климко, добавив, что, в АрменТел прирост абонентов широкополосного интернета во втором квартале составил 144.07%.
По словам гендиректора АрменТел, эти цифры свидетельствуют о том, что интернет остается двигателем роста телекоммуникационного сектора Армении.