Գարո Արմենն ու Իգոր Կլիմկոն
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն եւ «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի հիմնադիր եւ խորհրդի ատենապետ Գարո Արմենը այսօր Երեւանում ստորագրեցին փոխհամաձայնության հուշագիր երկարատեւ համագործակցության մասին:
Համաձայնագրի շրջանակում ԱրմենՏել-ը (Beeline ապրանքանիշ) կհովանավորի “Հայաստանի մանուկներ” հիմնադրամի կրթական, բնապահպանական եւ սոցիալական մի շարք ծրագրերի իրականացումը, հայտնել են ընկերությունում:
2012-ի ընթացքում ԱրմենՏել-ը կաջակցի ուսուցիչների համակարգչային գրագիտության բարձրացմանն ուղղված ծրագրերին, որոնք կիրականացվեն Արմավիրի եւ Արագածոտնի մարզերի 6 գյուղում: Դասընթացների արդյունքում ավելի քան 100 ուսուցիչներ ձեռք կբերեն հիմնական համակարգչային գիտելիքներ, կծանոթանան ինտերնետում աշխատելու եւ տեղեկատվական ռեսուրսներն ուսումնական գործընթացում օգտագործելու սկզբունքներին:
«Ազատենք շրջակա միջավայրը պոլիէթիլենային տոպրակներից» բնապահպանական ծրագրի շրջանակում կարտադրվեն եւ կտարածվեն կտորե տոպրակներ, որոնց օգտագործումը հնարավորություն կտա կրճատելու շրջակա միջավայրին մեծ վնաս հասցնող պոլիէթիլենային տոպրակների կիրառումը: Ավելին, այս ծրագրի շրջանակում լուծվում են ոչ միայն էկոլոգիական, այլ նաեւ սոցիալական հարցեր, քանի որ կտորե տոպրակների արտադրությունը ենթադրում է աշխատատեղերի ստեղծում գյուղական համայնքներում:
«ԱրմենՏել ընկերությունը ձգտում է աջակցել Հայաստանի մարզերում կրթական, բնապահպանական եւ սոցիալական խնդիրների լուծմանը: Մենք պատրաստ ենք համագործակցել բոլոր այն կազմակերպությունների հետ, որոնք կներկայացնեն հստակ ծրագրեր այս ուղղությամբ: Համոզված եմ, որ «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի հետ համատեղ մենք արդյունավետորեն կիրականացնենք վերոնշյալ ծրագրերը` իրական օգնություն հասցնելով եւ´ մարդկանց, եւ´ շրջակա միջավայրին», - նշել է Իգոր Կլիմկոն:
«Մենք հպարտ ենք համագործակցել ԱրմենՏել-ի հետ: «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամը կառուցում է առողջ, բարգավաճ, մշակութապես աշխույժ միջավայր, որտեղ բոլոր երեխաներն ունեն հնարավորություն հասնելու իրենց ներուժի գագաթնակետին եւ նշանակալիորեն աջակցելու իրենց համայնքների եւ աշխարհի զարգացմանը», - նշել է Գարո Արմենը:

Каро Армен и Игорь Климко
Ереван/Медиамакс/. Генеральный директор АрменТел Игорь Климко и учредитель и председатель совета фонда «Дети Армении» Каро Армен подписали сегодня в Ереване меморандум о долгосрочном сотрудничестве.
Согласно документу, компания «АрменТел» (торговая марка Beeline ) станет спонсором ряда образовательных, экологических и социальных инициатив фонда, сообщили в пресс-службе компании.
В течение 2012 года при поддержке АрменТел будут организованы курсы по повышению компьютерной грамотности учителей 6 сельских школ регионов Арагацотн и Армавир. Более ста учителей приобретут основные компьютерные навыки, познакомятся с принципами работы в интернете и использования информационных ресурсов в образовательном процессе.
В рамках экологической программы «Избавим окружающую среду от полиэтиленовых пакетов» будет налажено производство и распространение матерчатых сумок, использование которых позволит сократить применение полиэтиленовых пакетов, наносящих вред окружающей среде. При этом решаются не только экологические, но и социальные вопросы, поскольку производство матерчатых сумок предусматривает создание рабочих мест в сельских общинах.
«АрменТел стремится содействовать решению образовательных, экологических и социальных вопросов в регионах Армении. И мы готовы к сотрудничеству со всеми организациями, предлагающими конкретные шаги. Я уверен, что вместе с фондом «Дети Армении» мы сможем эффективно реализовать намеченные программы и принести реальную пользу как людям, так и окружающей среде»,– отметил Игорь Климко.
«Мы гордимся сотрудничеством с АрменТел. Фонд «Дети Армении» формирует здоровую, благополучную и активную в культурном плане атмосферу, в которой все дети могут максимально реализовать свой потенциал и внести значительный вклад в развитие своей общины и мира», - сказал Каро Армен.