17:36 | 02.03.12 | Նորություններ | 3886
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Ծաղկաձորում կայացավ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հովանավորած Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի (FPWC) կողմից իրականացվող «Կանաչ դպրոց» նախագծի ձմեռային ճամբարի ամփոփիչ միջոցառումը:
Նախագծում ընդգրկված 5 դպրոցների սաները միջոցառման ընթացքում ներկայացրեցին մեկ շաբաթվա ընթացքում ճամբարում ձեռք բերած գիտելիքները և ցուցադրեցին:
FPWC-ի կողմից իրականացվող «Կանաչ դպրոց» ներկայացնում է համանուն միջազգային ծրագրի հիմնական գաղափարներն ու մոտեցումները: «Կանաչ դպրոց» միջազգային նախագիծը իրականացվում է աշխարհի 43 երկրում:

17:36 | 02.03.12 | Новости | 4175
Ереван/Медиамакс/. В Цахкадзоре состоялось сегодня итоговое мероприятие зимнего лагеря проекта “Зеленая школа”, реализуемое Фондом охраны дикой природы и культурных ценностей (FPWC) при спонсорстве ВиваСелл-МТС.
Ученики 5 школ, включенных в проект, представили в ходе мероприятия приобретенные за неделю в лагере знания.
Реализуемый FPWC проект “Зеленая школа” представляет основные идеи и подходы одноименной международной программы. Международный проект “Зеленая школа” реализуется в 43 странах мира.