14:16 | 30.03.12 | Նորություններ | 5799
Երեւան: Մեդիամաքս: Orange Armenia-ն եւ Megafon-ը պատրաստվում են «հեղափոխություն» անել ռումինգի ոլորտում:
Այսօր Երեւանում Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան եւ Megafon-ի կորպորատիվ կոմունիկացիաների բաժնի ղեկավար Կարեն Ասոյանը հայտարարել են ռազմավարական համագործակցության մեկնարկի մասին:
Այս համագործակցության շնորհիվ Orange Armenia-ի բաժանորդները, գտնվելով Ռուսաստանում, կօգտվեն ռումինգի հատուկ սակագներից: Մասնավորապես, միանալով Megafon-ի ցանցին, Orange Armenia բաժանորդները կզանգեն Orange-ի եւ Megafon-ի բաժանորդներին եւ զանգեր կստանան նրանցից 30 դրամ/րոպե սակագնով:
Բրունո Դյութուան ասել է, որ սա «իրական հեղափոխություն է», քանի որ առաջին անգամ աշխարհում ռոումինգի համար սահմանված են նույն գները, ինչ երկրի ներսում:
Կարեն Ասոյանը, իր հերթին, կարեւորել է այն հանգամանքը, որ այս ծառայությունը կրում է «զանգվածային» բնույթ:
Կողմերը նշել են, որ սա համագործակցության առաջին փուլն է, որը տեւելու է ապրիլի 1-ից մինչեւ հունիսի 30-ը: Այնուհետեւ կորոշվեն համագործակցության հետագա ուղիները:

14:16 | 30.03.12 | News | 6134
Yerevan/Mediamax/. Orange Armenia and Megafon are going to make “a revolution” in the roaming sphere.
Orange Armenia CEO Bruno Duthoit and head of the Corporate Communications Department of Megafon Karen Asoyan announced the start of the strategic cooperation in Yerevan today. Due to the cooperation, Orange Armenia subscribers can use special roaming tariffs while being in Russia.
In particular, connecting to Megafon network, Orange Armenia subscribers will make and receive calls from Orange and Megafon subscribers at 30AMD per minute.
Bruno Duthoit said that “it’s a real revolution” as for the first time in the world, roaming costs will be the same as prices for the calls inside the country.
In his turn, Karen Asoyan stressed the importance of the fact that the service will bear “mass” character.
The sides noted that the first phase of the cooperation will last from April 1 through June 30. The further phases of cooperation will be set up later.