17:21 | 11.07.12 | Նորություններ | 4405
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԿԾՀ) համաձայնություն է տվել, որպեսզի
«Ինտերակտիվ Թվի» ՍՊԸ մասնակիցներ Պավլիկ Մարգարյանն ու Կարեն Մարգարյանը իրենց պատկանող համապատասխանաբար 70 եւ 30 տոկոս բաժնեմասերը օտարեն «Յուքոմ» ՍՊԸ-ին:
Մեդիամաքս-ը նշում է, որ այդպիսով, «Յուքոմ»-ը, հանդիսանալով ոչ միայն ինտերնետի, այլեւ կաբելային հեռուստատեսության օպերատոր, կգնի շուկայի խոշոր մասնակիցներից մեկին: Այս գործարքի ավարտից հետո շուկայում «Յուքոմից» բացի կմնա ընդամենը մեկ խոշոր խաղացող` «Եվրոկաբել» ընկերությունը:
Այստեղ կարող եք կարդալ ս.թ. մարտին Մեդիամաքս-ի կողմից պատրաստված հետազոտությունը` Հայաստանի կաբելային հեռուստատեսության օպերատորների մասին:
Հետաքրքիր է, որ ս.թ մարտի վերջում «Ինտերակտիվ Թվի»-ն հայտարարեց, որ սկսում է տրամադրել նաեւ ինտերնետային ծառայություններ: Դրանց զարգացման համար ընկերությունը պայմանագիր էր կնքել Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) հետ, որի շրջանակներում բանկը փուլ առ փուլ ընկերությանը պետք է տրամադրեր $2,2 մլն՝ նոր սարքավորումների ձեռքբերման եւ նոր տեխնոլոգիաների ներդրման նպատակով:
Այս գործարքը կլինի երրորդ խոշոր խաղացողի կլանումը «Յուքոմի» կողմից` 2011 թվականին ընկերությունը հայտարարեց Նետսիս եւ Այքան Քոմունիքեյշնս ընկերությունները գնելու մասին:

17:21 | 11.07.12 | Новости | 4557
Как сообщает Медиамакс, сегодня Комиссия по регулированию общественных услуг Армении (КРОУ) дала согласие на то, чтобы участники ООО «Интерактив ТВ» Павлик Маргарян и Карен Маргарян продали принадлежащие им соответственно 70 и 30 процентов акций ООО «Юком».
Медиамакс отмечает, что таким образом Юком, который является оператором не только интернет-услуг, но и также кабельного ТВ, приобретет одного из крупных участников рынка. После завершения этой сделки на рынке, кроме Юком, останется всего один крупный игрок – компания «Еврокабель».
Здесь можно прочитать подготовленный в марте этого года материал Медиамакс об операторах кабельного ТВ Армении.
Интересно, что в конце марта этого года Интерактив ТВ объявило, что начинает предоставлять интернет услуги. Для развития этих услуг компания заключила договор с Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР), в рамках которого банк должен был поэтапно предоставить компании $2,2 млн для приобретения нового оборудования и внедрения новых технологий.
Данная сделка станет поглощением третьего крупного игрока со стороны Юком - в 2011 году компания заявила о приобретении компаний Нетсис и Айкон Коммюникейшнз.