Facebook-ի տնօրեն Մարկ Ցուկերբերգը
Facebook-ը հունվարի 15-ին հայտարարել է «սոցիալական որոնման» փորձնական տարբերակի գործարկման մասին, որը կենտրոնացած է չորս հիմնական ուղղությունների վրա. մարդիկ, լուսանկարներ, վայրեր եւ հետաքրքրություններ:
Մարդիկ. «իմ քաղաքում բնակվող մարդիկ», «Սան-Ֆրանցիսկոյում բնակվող ինժեներ-ծրագրավորողներ, որոնք հետաքրքրվում են դահուկային սպորտով», «օգտագործողներ, որոնց դուր է գալիս այն, ինչ ինձ», «օգտագործողներ, որոնք թենիսով են զբաղվում եւ մոտակայքում են բնակվում»:
Լուսանկարներ. «լուսանկարներ, որոնք ես հավանել եմ», «իմ ընտանիքի լուսանկարները», «իմ ընկերների լուսանկարները մինչեւ 1999 թվականը»:
Վայրեր. «Երեւանի ռեստորանները», «այն քաղաքները, որոնք այցելել են իմ ընտանիքի անդամները», «Իտալիայի տեսարժան վայրերը, որոնք այցելել են իմ ընկերները»:
Հետաքրքրություններ. «երաժշտություն, որը հավանում են իմ ընկերները», «ֆիլմեր, որոնք հավանում են իմ ընկերները», «ֆիլմեր, որոնք հավանում են ռեժիսորները», «գրքեր, որոնք ընթերցել են գլխավոր տնօրենները»:
Եթե ցանկանում եք փորձարկել նոր սոցիալական որոնողական համակարգը՝ գրանցվեք այստեղ www.facebook.com/graphsearch.

Глава Facebook Марк Цукерберг
Facebook объявил 15 января о запуске бета-версии «социального поиска», сфокусированного на четырех основных аспектах: люди, фотографии, места и интересы:
Люди: «друзья, живущие в моем городе», «инженеры-программисты, живущие в Сан-Франциско, которые увлекаются лыжным спортом», «пользователи, которым нравится то же, что и мне», «пользователи, которые увлекаются теннисом и живут поблизости».
Фотографии: «фотографии, которые мне нравятся», «фотографии моей семьи», «фотографии моих друзей до 1999 года».
Места: «рестораны в Ереване», «города, которые посетили члены моей семьи», «достопримечательности в Италии, которые посетили мои друзья».
Интересы: «музыка, которая нравится моим друзьям», «фильмы, которые нравятся моим друзьям», «фильмы, которые нравятся режиссерам», «книги, прочитанные генеральными директорами».
Если вы хотите попробовать новый социальный поиск, запишитесь в лист ожидания на www.facebook.com/graphsearch.