14:03 | 18.01.13 | Նորություններ | 4570
Վենչուրային ֆինանսավորում ներգրավել ցանկացողները արդեն կարող են մեզ ներկայացնել իրենց բիզնես-ծրագրերը, այսօր ասել է Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի (որին կից ստեղծվում է Հայաստանի առաջին վենչուրային ֆոնդը) տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը:
Նա նշել է, որ ներկայումս հիմնադրամը դեռ գրանցման փուլում է, սակայն սկսելու է գործել մոտակա ամիսներին, հետեւաբար, արդեն կարող է հայտեր դիտարկել:
ՏՏ-ոլորտի համար նախատեսված Հայաստանի առաջին վենչուրային հիմնադրամը ստեղծվում է $6 մլն հիմնադիր կապիտալով, սակայն, Բագրատ Ենգիբարյանի խոսքերով, ընթացիկ տարում նախատեսվում է ներգրավել եւս $40 մլն:

14:03 | 18.01.13 | Новости | 4918
Желающие привлечь венчурное финансирование могут начать представлять нам свои бизнес-планы, заявил сегодня директор Фонда Инкубатор предприятий (при котором создается первый венчурный фонд) Баграт Енгибарян.
Он отметил, фонд все еще находится на стадии регистрации, но начнет действовать в ближайшие месяцы, следовательно, уже может принимать заявки.
Первый венчурный фонд Армении, предусмотренный для ИТ-сектора, создается с уставным капиталом в $ 6 млн, однако, по словам Баграта Енгибаряна, в текущем году планируется привлечь еще $40 млн.