14:03 | 18.01.13 | Նորություններ | 4570
Վենչուրային ֆինանսավորում ներգրավել ցանկացողները արդեն կարող են մեզ ներկայացնել իրենց բիզնես-ծրագրերը, այսօր ասել է Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի (որին կից ստեղծվում է Հայաստանի առաջին վենչուրային ֆոնդը) տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը:
Նա նշել է, որ ներկայումս հիմնադրամը դեռ գրանցման փուլում է, սակայն սկսելու է գործել մոտակա ամիսներին, հետեւաբար, արդեն կարող է հայտեր դիտարկել:
ՏՏ-ոլորտի համար նախատեսված Հայաստանի առաջին վենչուրային հիմնադրամը ստեղծվում է $6 մլն հիմնադիր կապիտալով, սակայն, Բագրատ Ենգիբարյանի խոսքերով, ընթացիկ տարում նախատեսվում է ներգրավել եւս $40 մլն:

All those who want to attract venture funding can start submitting their business plans, Director of the Enterprise Incubator Foundation Bagrat Yengibaryan (who creates the first venture fund) said today.
He noted that the fund is still in the process of registration, but it will start operating in the coming months, and thus it already can accept applications.
Armenia's first venture fund, designed for the IT sector, is created with the capital of $ 6 million, but according to Bagrat Yengibaryan, this year it plans to attract another $40 million.