17:57 | 24.01.13 | Նորություններ | 4846
Օրանժ Արմենիան 2013թ. ընթացքում կընդլայնի իր ցանցի ծածկույթը` ընդգրկելով Սյունիքի մարզի Դիցմայրի, Գեղանուշ, Գոմարան, Բնունիս եւ Լոռու մարզի Անտառամուտ ու Կաճաճկուտ գյուղերը:
Նշենք, որ երեկ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը պարտավորեցրել է բոլոր բջջային օպերատորներին ծածկույթ ապահովել բջջային կապից զրկված 18 բնակավայրերում՝ 6-ական բնակավայր բաշխելով բոլոր օպերատորների միջեւ:
Նշված բոլոր գյուղերում կներդրվի կապի ժամանակակից տեխնոլոգիա, որն ունի մինչեւ 21.6 Մբ/վ ներբեռնման արագության հնարավորություն, հայտնել են ընկերությունում:
«Երբ մենք մեկնարկեցինք մեր գործունեությունը Հայաստանում 2009թ. նոյեմբերի 5-ին, մենք ապահովում էինք բնակչության 83%-ի ծածկույթ, մինչեւ 7.2Մբ/վ թողունակությամբ ցանցով: Այնինչ այսօր մենք արդեն առաջարկում ենք ծառայություններ Հայաստանի բնակչության ավելի քան 95%-ին: Ընդ որում Երեւանում, Գյումրիում եւ Վանաձորում մենք կառուցել ենք մինչեւ 42 Մբ/վ, իսկ մնացած ծածկույթում՝ 21 Մբ/վ թողունակությամբ ցանց: Ի լրումն նշված բնակավայրերի՝ Orange-ը կշարունակի ընդլայնել իր ծածկութը՝ մշտապես հոգալով ցանցի տեխնիկական բարձր որակի մասին: Թեեւ Orange-ը գերազանցել է գործունեության լիցենզիայով սահմանված պարտավորությունները, ես շատ երջանիկ եմ, որ մենք կկարողանանք լուծում առաջարկել այն գյուղերին, որոնք մինչ օրս ոչ մի օպերատորի կողմից ծառայություններ չեն ստանում», - նշել է Օրանժ Արմենիա-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

17:57 | 24.01.13 | Новости | 4912
Orange Armenia в течение 2013г. расширит покрытие своей сети в сюникских селах Дицмайри, Гегануш, Гомаран, Бнунис и в лорийских Антарамут и Качачкут.
Вчера Комиссия по регулированию общественных услуг обязала трех операторов сотовой связи обеспечить покрытием 18 населенных пунктов, лишенных сотовой связи, распределив по 6 пунктов между каждым из операторов.
В отмеченных селах будет внедрена современная технология связи пропускной способностью 21.6 мб/с, сообщили в компании.
«Когда мы начали нашу деятельность в Армении в 2009г., мы обеспечивали покрытие для 83% населения с сетью пропускной способностью 7,2 мб/с. Сегодня мы предлагаем услуги более чем 95% населения Армении, причем скорость нашей сети в Гюмри и Ванадзоре составляет 42 мб/с, а в остальный местах – 21 мб/с. В дополнение к отмеченным населенным пунктам Orange продолжит расширять свое покрытие. Я рад, что мы сможем обеспечить связью те села, которые до этого не получали услуг какого-либо из операторов», - отметил гендиректор компании Франсис Желибтер.