17:57 | 24.01.13 | Նորություններ | 4846
Օրանժ Արմենիան 2013թ. ընթացքում կընդլայնի իր ցանցի ծածկույթը` ընդգրկելով Սյունիքի մարզի Դիցմայրի, Գեղանուշ, Գոմարան, Բնունիս եւ Լոռու մարզի Անտառամուտ ու Կաճաճկուտ գյուղերը:
Նշենք, որ երեկ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը պարտավորեցրել է բոլոր բջջային օպերատորներին ծածկույթ ապահովել բջջային կապից զրկված 18 բնակավայրերում՝ 6-ական բնակավայր բաշխելով բոլոր օպերատորների միջեւ:
Նշված բոլոր գյուղերում կներդրվի կապի ժամանակակից տեխնոլոգիա, որն ունի մինչեւ 21.6 Մբ/վ ներբեռնման արագության հնարավորություն, հայտնել են ընկերությունում:
«Երբ մենք մեկնարկեցինք մեր գործունեությունը Հայաստանում 2009թ. նոյեմբերի 5-ին, մենք ապահովում էինք բնակչության 83%-ի ծածկույթ, մինչեւ 7.2Մբ/վ թողունակությամբ ցանցով: Այնինչ այսօր մենք արդեն առաջարկում ենք ծառայություններ Հայաստանի բնակչության ավելի քան 95%-ին: Ընդ որում Երեւանում, Գյումրիում եւ Վանաձորում մենք կառուցել ենք մինչեւ 42 Մբ/վ, իսկ մնացած ծածկույթում՝ 21 Մբ/վ թողունակությամբ ցանց: Ի լրումն նշված բնակավայրերի՝ Orange-ը կշարունակի ընդլայնել իր ծածկութը՝ մշտապես հոգալով ցանցի տեխնիկական բարձր որակի մասին: Թեեւ Orange-ը գերազանցել է գործունեության լիցենզիայով սահմանված պարտավորությունները, ես շատ երջանիկ եմ, որ մենք կկարողանանք լուծում առաջարկել այն գյուղերին, որոնք մինչ օրս ոչ մի օպերատորի կողմից ծառայություններ չեն ստանում», - նշել է Օրանժ Արմենիա-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

17:57 | 24.01.13 | News | 4855
Orange Armenia will extend the coverage of its network in the following rural areas: Ditsmayr, Geghanush, Gomaran, Bnunis (Syunik region) and Antaramut, Kachachut (Lori region).
Yesterday The Public Services Regulatory Commission (PSRC) ordered all mobile phone operators to provide mobile network and broadband internet to 18 rural settlements. Each company has to provide coverage of public mobile network in 6 settlements.
All these villages will be covered with the modern technology allowing up to 21.6 Mbps download speed, company informs.
«We have started with an up to 7.2 Mbps capacity network and 83% coverage on November 5, 2009, and today I am pleased to state that our services are available to more than 95% of the Armenian population. Moreover, in Yerevan, Gumri and Vanadzor we offer up to 42Mbps capacity network, and up to 21Mbps in the rest of the country. In addition to network extension in the mentioned villages, Orange Armenia will continue to expand its network, with due care for its performance and quality. Even though Orange has overachieved its coverage obligations under the license, I am very much pleased that we will be able to provide a solution for the villages that are not yet covered by any operator», Francis Gelibter, Orange Armenia CEO, commented.