11:08 | 29.01.13 | Նորություններ | 3899
ABBYY ընկերությունը հայտարարել է Lingvo-ի հիմքի վրա ԱՊՀ անդամ երկրների հումանիտար համագործակցության միջպետական հիմնադրամի հետ համատեղ ԱՊՀ եւ Վրաստանի պետական լեզուներով էլեկտրոնային բառարանի ստեղծման մասին:
Յուրահատուկ լեզվական կառուցվածքի շնորհիվ բառարանը կօգնի գտնել բառերի եւ արտահայտությունների ամենաճշգրիտ թարգմանությունը:
«Նման նախագծերին անհրաժեշտ է աջակցել ոչ միայն պետական, այլ նաեւ ազգային լեզուների մասով: Մենք ուրախ ենք, որ ABBYY տեխնոլոգիաները կարող են աջակցել դրան»,- ասել է ABBYY ընկերությունների խմբի նախագահ եւ գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Անդրեւը:

11:08 | 29.01.13 | Новости | 4053
Компания ABBYY объявила о реализации совместного с Межгосударственным фондом гуманитарного сотрудничества государств-участников СНГ проекта по созданию на базе Lingvo электронного словаря государственных языков СНГ и Грузии.
Благодаря уникальному языковому составу словарь поможет находить максимально точный перевод слов и словосочетаний с государственных языков СНГ и Грузии на русский язык и обратно.
«Такие проекты необходимо поддерживать не только для государственных, но и национальных языков. Мы рады, что технологии ABBYY могут способствовать этому», - сказал президент и гендиректор группы компаний ABBYY Сергей Андреев.