14:46 | 13.06.13 | Նորություններ | 5980
Այսօր Orange-ը հայտարարեց Սյունիքի մարզի երկու գյուղում՝ Գեղանուշում եւ Գոմարանում իր ծառայությունների մեկնարկի մասին, որտեղ մինչ այդ ընդհանրապես հասանելի չէին շարժական կապի տեխնոլոգիաները:
Գեղանուշն ու Գոմարանը, որոնք ունեն համապատասխանաբար 280 եւ 76 բնակիչներ, կունենան ոչ միայն ժամանակակից շարժական հեռախոսակապ, այլ նաեւ գերարագ ինտերնետ, հայտնել են ընկերությունում:
«Երջանիկ եմ լինել այստեղ եւ ազդարարել երկու կայանների աշխատանքի մեկնարկը: Կապի առկայությունը նվազեցնում է մայրաքաղաքում ու փոքր գյուղերում բնակվողների միջեւ տարբերությունները: Orange-ը հպարտ է լինել այն օպերատորը, որը ոչ միայն մատուցում է լավագույն որակը քաղաքներում, այլ նաեւ ստեղծում է այս հնարավորություններն այնպիսի գյուղերում, ինչպիսիք են Գեղանուշը ու Գոմարանը, որոնք որեւէ այլ օպերատորի կողմից կապ չեն ստանում», - ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Orange-ի ծառայություններն այսօր հասանելի են Հայաստանի բնակչության ավելի քան 95%-ին: Երեւանում, Գյումրիում, Վանաձորում եւ Էջմիածնում Orange-ը կառուցել է մինչեւ 42 Մբ/վ, իսկ մնացած ծածկույթում՝ 21 Մբ/վ թողունակությամբ ցանց:
Ընկերությունում նշել եմ, որ այն կշարունակի ընդլայնել իր ծառայությունների մատուցումը գյուղական համայնքներում՝ ներառելով բնակավայրեր, որոնք չեն գտնվում ոչ մի օպերատորի ծածկույթում` Սյունիքի մարզի Դիցմայրի, Բնունիս եւ Լոռու մարզի Անտառամուտ ու Կաճաճկուտ գյուղերը, որտեղ ծածկույթ կապահովվի մինչեւ 2014թ. սկիզբը:

14:46 | 13.06.13 | Новости | 6288
Orange Armenia объявила сегодня о начале предоставления своих услуг в двух сюникских селах – Гегануш и Гомаран, где до этого полностью отсутствовали технологии мобильной связи.
Гегануш и Гомаран, имеющие, соответственно, 280 и 76 жителей, будут обеспечены не только современной мобильной связью, но и высокоскоростным интернетом, сообщили в компании.
«Я счатлив быть здесь и анонсировать начало работы двух наших станций. Наличие связи сокращает разницу между проживающими с столице и небольших селах. Orange горд быть тем оператором, который не только предоставляет наилучшее качество в городах, но и создает эти условия в таких селах, как Гегануш и Гомаран, не получающих связи от других операторов», - отметил гендиректор Orange Armenia Франсис Желибтер.
Услуги Orange доступны сегодня более 95% населения Армении. В Ереване, Гюмри, Ванадзоре и Эчмиадзине Orange построил сеть с пропускной способностью до 42 Мб/с, в остальных местах – до 21 Мб/с.
В компании отметили, что она продолжит расширять свои услуги в сельских общинах, включая населенные пункты, не находящиеся в покрытии других операторов. В их числе сюникские села Дицмайри и Бнунис, а также Лорийские Антарамут и Качачкут, где до 2014г. будет обеспечено покрытие.