15:15 | 27.06.13 | Նորություններ | 5382
ԱրմենՏել-ի (Beeline ապրանքանիշ) նորանշանական գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն այսօր Երեւանում ասել է, որ «մենք ագրեսիվ կերպով կզարգացնենք մեր բիզնեսը` ներդնելով ժամանակակից տեխնոլոգիական եւ ղեկավարման լուծումներ»:
Հանդես գալով Երեւանում առաջին մամուլի ասուլիսում ` Անդրեյ Պյատախինն ասել է, որ ընկերությունը նոր սոցիալական կորպորատիվ պատասխանատվության քաղաքականություն կորդեգրի, ինչպես նաեւ հատուկ ուշադրություն կհատկացնի բաժանորդային սպասարկման որակին:
Անդրեյ Պյատախինն ասել է, որ ԱրմենՏել-ի հարուստ փորձը եւ տեխնոլոգիական բազան խոսում են «հսկայական ներուժի» մասին, որն անհրաժեշտ է զարգացնել: «Հայաստանը մրցունակ շուկա է, այդ պատճառով մենք պետք է կենտրոնանանք որակով սպասարկման վրա: Հաճախորդը «մեր ամեն ինչն է»` ինչպես ֆիքսված, այնպես էլ բջջային եւ ինտերնետ կապի ոլորտում: Մենք ցանկանում ենք մեր ուշադրությունը կենտրոնացնել մեր բաժանորդների բավարարվածության վրա», - ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
Իր խոսքերով, ընկերությունն ավելի ակտիվ կերպով կառանձնացնի բջջային ինտերնետի ծառայությունը, որը շուկայի ամենաարագ աճող հատվածն է: Ընդ որում` Անդրեյ Պյատախինը նշել է Հայաստանում բջջային ինտերնետի որակը, նշելով, որ «տվյալ ծառայության նման որակ ամենեւին էլ ոչ բոլոր եվրոպական շուկաներում կա»:
ԱրմենՏել-ի ղեկավարի պաշտոնում որպես իր սեփական առաջնային խնդիր Անդրեյ Պյատախինն անվանել է հեռուստատեսային ծառայությունների ներդրումը: Պատասխանելով այն  հարցին, թե ինչու ընկերությունը մինչեւ հիմա չի տրամադրում IPTV ծառայություն, Անդրեյ Պյատախինը խոստովանել է, որ այդ հարցը նա տվել է ընկերության աշխատակիցներին իր առաջին աշխատանքային օրը:
«Մենք կփորձենք որքան հնարավոր շուտ դա անել [հեռուստատեսային ծառայություններ գործարկել]», - ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ 2011 թվականի հունվարին ԱրմենՏել-ի նախորդ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ասել էր, որ ընկերությունն ակտիվ կերպով թեստավորում է IP-հեռուստատեսության ծառայությունը: Նա նշել էր, որ «ծառայության կոմերցիոն գործարկումը տեղի կունենա այն ժամանակ, երբ IP-հեռուստատեսության որակը կհամապատասխանի որակի բարձր չափանիշներին»:
Մեկնաբանելով երկրի հեռահողարդակցային շուկայի վիճակը` Անդրեյ Պյատախինն ասել է, որ ԱրմենՏելը «արժանի մրցակիցներ ունի, որոնք ակտիվ են ինչպես մայրաքաղաքում, այնպես էլ մարզերում»:
Մեկնաբանելով 2014 թվականից Հայաստանում համարների տեղափոխելիության ծառայության ներդրումը` Անդրեյ Պյատախինը ողջունել է այդ նորամուծությունը՝ նշելով «շատ լավ պատրաստվածության» անհրաժեշտությունը: «Ես հետեւել եմ MNP-ի ներդրման փորձին տարբեր երկրներում, եւ հաճախ լինում էր այնպես, երբ առաջին անհաջող փորձը տվյալ ծառայությունը ձախողում էր: Այդ իսկ պատճառով շատ կարեւոր է լավ պատրաստվել»,- նշել է ԱրմենՏել-ի ղեկավարը:

15:15 | 27.06.13 | Новости | 5449
Новоназначенный гендиректор АрменТел (торговая марка - Beeline) Андрей Пятахин заявил сегодня в Ереване, что «мы будем агрессивно развивать наш бизнес, внедряя современные технологические и управленческие решения».
Выступая на первой пресс-конференции в Ереване, Андрей Пятахин заявил, что компания возьмет на вооружение новую политику социальной корпоративной ответственности, а также уделит особое внимание качеству абонентского обслуживания.
Андрей Пятахин сказал, что богатый опыт и технологическая база Арментел говорят об ее «огромном потенциале», который следует развивать. «Армения - высококонкурентный рынок, поэтому мы должны сконцентрироваться на качественном обслуживании. Клиент – «наше все», как в области фиксированной, так и мобильной связи и интернета. Мы хотим сделать большой фокус на удовлетворенности наших абонентов», - сказал Андрей Пятахин.
По его словам, компания будет активнее акцентировать услугу мобильного интернета, который является наиболее быстрорастущим сегментом рынка.  При этом Андрей Пятахин отметил качество мобильного интернета в Армении, отметив, что «подобное качество данной услуги есть далеко не во всех европейских странах».
В качестве своей личной первоочередной задачи на посту главы АрменТел Андрей Пятахин назвал внедрениe телевизионных услуг. Отвечая на вопрос, почему компания до сих пор не предоставляет услугу IPTV, Андрей Пятахин признался, что задал сотрудникам компании этот вопрос в свой первый рабочий день на посту главы АрменТел.
«Мы постараемся сделать это [запустить телевизионные услуги] как можно раньше», - сказал Андрей Пятахин.
Медиамакс отмечает, что в январе 2011 года предшественник Пятахина на посту гендиректор АрменТел Игорь Климко говорил, что компания активно тестирует услугу IP-телевидения. Он отмечал, что «коммерческий запуск услуги состоится тогда, когда качество IP-телевидения будет соответствовать высоким стандартам качества».
Комментируя ситуацию на телекоммуникационном рынке страны, Андрей Пятахин сказал, что у АрменТел «достойные конкуренты, активные как в столице, так и в регионах».
Комментируя внедрение в Армении с 2014 года услуги портабильности мобильных номеров, Андрей Пятахин поприветствовал это новшество, отметив необходимость «очень хорошей подготовки». «Я наблюдал практику внедрения MNP во многих странах, и часто случалось, когда первый неудачный опыт сводил данную услугу на нет. Поэтому очень важно хорошо подготовиться», - отметил глава АрменТел.