15:15 | 27.06.13 | Նորություններ | 5382
ԱրմենՏել-ի (Beeline ապրանքանիշ) նորանշանական գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն այսօր Երեւանում ասել է, որ «մենք ագրեսիվ կերպով կզարգացնենք մեր բիզնեսը` ներդնելով ժամանակակից տեխնոլոգիական եւ ղեկավարման լուծումներ»:
Հանդես գալով Երեւանում առաջին մամուլի ասուլիսում ` Անդրեյ Պյատախինն ասել է, որ ընկերությունը նոր սոցիալական կորպորատիվ պատասխանատվության քաղաքականություն կորդեգրի, ինչպես նաեւ հատուկ ուշադրություն կհատկացնի բաժանորդային սպասարկման որակին:
Անդրեյ Պյատախինն ասել է, որ ԱրմենՏել-ի հարուստ փորձը եւ տեխնոլոգիական բազան խոսում են «հսկայական ներուժի» մասին, որն անհրաժեշտ է զարգացնել: «Հայաստանը մրցունակ շուկա է, այդ պատճառով մենք պետք է կենտրոնանանք որակով սպասարկման վրա: Հաճախորդը «մեր ամեն ինչն է»` ինչպես ֆիքսված, այնպես էլ բջջային եւ ինտերնետ կապի ոլորտում: Մենք ցանկանում ենք մեր ուշադրությունը կենտրոնացնել մեր բաժանորդների բավարարվածության վրա», - ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
Իր խոսքերով, ընկերությունն ավելի ակտիվ կերպով կառանձնացնի բջջային ինտերնետի ծառայությունը, որը շուկայի ամենաարագ աճող հատվածն է: Ընդ որում` Անդրեյ Պյատախինը նշել է Հայաստանում բջջային ինտերնետի որակը, նշելով, որ «տվյալ ծառայության նման որակ ամենեւին էլ ոչ բոլոր եվրոպական շուկաներում կա»:
ԱրմենՏել-ի ղեկավարի պաշտոնում որպես իր սեփական առաջնային խնդիր Անդրեյ Պյատախինն անվանել է հեռուստատեսային ծառայությունների ներդրումը: Պատասխանելով այն  հարցին, թե ինչու ընկերությունը մինչեւ հիմա չի տրամադրում IPTV ծառայություն, Անդրեյ Պյատախինը խոստովանել է, որ այդ հարցը նա տվել է ընկերության աշխատակիցներին իր առաջին աշխատանքային օրը:
«Մենք կփորձենք որքան հնարավոր շուտ դա անել [հեռուստատեսային ծառայություններ գործարկել]», - ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ 2011 թվականի հունվարին ԱրմենՏել-ի նախորդ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ասել էր, որ ընկերությունն ակտիվ կերպով թեստավորում է IP-հեռուստատեսության ծառայությունը: Նա նշել էր, որ «ծառայության կոմերցիոն գործարկումը տեղի կունենա այն ժամանակ, երբ IP-հեռուստատեսության որակը կհամապատասխանի որակի բարձր չափանիշներին»:
Մեկնաբանելով երկրի հեռահողարդակցային շուկայի վիճակը` Անդրեյ Պյատախինն ասել է, որ ԱրմենՏելը «արժանի մրցակիցներ ունի, որոնք ակտիվ են ինչպես մայրաքաղաքում, այնպես էլ մարզերում»:
Մեկնաբանելով 2014 թվականից Հայաստանում համարների տեղափոխելիության ծառայության ներդրումը` Անդրեյ Պյատախինը ողջունել է այդ նորամուծությունը՝ նշելով «շատ լավ պատրաստվածության» անհրաժեշտությունը: «Ես հետեւել եմ MNP-ի ներդրման փորձին տարբեր երկրներում, եւ հաճախ լինում էր այնպես, երբ առաջին անհաջող փորձը տվյալ ծառայությունը ձախողում էր: Այդ իսկ պատճառով շատ կարեւոր է լավ պատրաստվել»,- նշել է ԱրմենՏել-ի ղեկավարը:

15:15 | 27.06.13 | News | 5156
Newly appointed CEO of ArmenTel (Beeline trademark) Andrey Pyatakhin stated in Yerevan today that “we will be aggressively developing our business, introducing modern technologies and management solutions”.
Speaking at his first press conference in Yerevan, Andrey Pyatakhin stated that the company will start a new policy of social corporate responsibility and will pay special attention to the quality of subscriber servicing.
Andrey Pyatakhin said that ArmenTel's rich experience and technological basis suggest its “huge potential” which should be developed. “Armenia is a highly competitive market that's why we should focus on quality servicing. Customer is “our all” both in the landline and mobile communication and internet. We want to mainly focus on the satisfaction of our customers”, said Andrey Pyatakhin.
According to him, the company will more actively focus on the mobile internet service which is the most rapidly growing segment of the market. At the same time, Andrey Pyatakhin pointed out the quality of mobile internet in Armenia noting that “not all the European countries have such a quality of the service”.
Andrey Pyatakhin pointed out introduction of TV services as his personal priority task in the post of the ArmenTel CEO. Answering the question why the company hasn’t provided the IPTV service till now, Andrey Pyatakhin confessed he gave the same question to the company's associates on the very first working day as ArmenTel CEO.
“We will try to do it [launch TV services] as soon as possible”, said Andrey Pyatakhin.
Mediamax notes that in January 2011, Pyatakhin's predecessor in the post Igor Klimko said that the company actively tested the IPTV service. He noted that “the commercial launch of the service will take place when the quality of IPTV meets the high quality standards”.
Commenting on the introduction of mobile number portability (MNP) service in Armenia in 2014, Andrey Pyatakhin welcomed this innovation noting the necessity of “very good preparation”. “I have observed the MNP introduction in many countries and often the first negative practice failed the service. That's why good preparation is a must”, noted ArmenTel CEO.