15:28 | 09.09.13 | Նորություններ | 5735
Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերն այսօր ասել է, որ շարժական կապի համարների տեղափոխելիության (MNP) համակարգի ներդրման շնորհիվ Հայաստանում բջջային կապի ոլորտն էլ ավելի մրցունակ կդառնա եւ կնպաստի ծառայությունների որակի բարելավմանը:
Ֆրանսիս Ժելիբտերն այս մասին ասել է` մեկնաբանելով «Շարժական կապի համարների տեղափոխելիության ծառայություն մատուցող օպերատորների միության» հայտարարած մրցույթը` կենտրոնացված տվյալների բազայի ավտոմատացված համակարգի ստեղծման ու սպասարկման ծառայություններ մատուցող ընտրելու համար:
Ս.թ. հուլիսի 30-ին Հայաստանի շարժական կապի երեք օպերատորները հիմնեցին «Շարժական կապի համարների տեղափոխելիության ծառայություն մատուցող օպերատորների միություն», որի նպատակն է ստեղծել և շահագործել  շարժական կապի հեռախոսահամարների տեղափոխելիության ծառայությունները Հայաստանում:

15:28 | 09.09.13 | News | 5807
CEO of Orange Armenia Francis Gelibter said today that “we are very happy to announce that the implementation of mobile number portability service is progressing”.
On September 4 the “Union of Operators Providing Mobile Number Portability Services” announced a tender for the selection of a centralized database set-up and maintenance provider for mobile number portability implementation.
“We are confident that thanks to implementation of mobile number portability the mobile communication industry in Armenia will become even more competitive, which in its turn will contribute to improving the quality of services in the country and the customers will only benefit from it” Francis Gelibter said.
In July 2013 a “Union of Operators Providing Mobile Number Portability Services” has been established by the three mobile operators of Armenia.