15:28 | 09.09.13 | Նորություններ | 5735
Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերն այսօր ասել է, որ շարժական կապի համարների տեղափոխելիության (MNP) համակարգի ներդրման շնորհիվ Հայաստանում բջջային կապի ոլորտն էլ ավելի մրցունակ կդառնա եւ կնպաստի ծառայությունների որակի բարելավմանը:
Ֆրանսիս Ժելիբտերն այս մասին ասել է` մեկնաբանելով «Շարժական կապի համարների տեղափոխելիության ծառայություն մատուցող օպերատորների միության» հայտարարած մրցույթը` կենտրոնացված տվյալների բազայի ավտոմատացված համակարգի ստեղծման ու սպասարկման ծառայություններ մատուցող ընտրելու համար:
Ս.թ. հուլիսի 30-ին Հայաստանի շարժական կապի երեք օպերատորները հիմնեցին «Շարժական կապի համարների տեղափոխելիության ծառայություն մատուցող օպերատորների միություն», որի նպատակն է ստեղծել և շահագործել  շարժական կապի հեռախոսահամարների տեղափոխելիության ծառայությունները Հայաստանում:

15:28 | 09.09.13 | Новости | 5821
Благодаря внедрению MNP мобильная связь в Армении станет более конкурентоспособной, сказал директор Orange
Гендиректор компании Orange-Армения Франсис Желибтер сказал сегодня, что благодаря внедрению системы переносимости мобильных номеров (MNP) сфера сотовй связи в Армении станет более конкурентоспособной.
Франсис Желибтер сказал об этом, комментируя объявления тендера по отбору компании для создания автоматизированной базы данных. Тендер был объявлен в начале сентября Союзом операторов по предоставлению услуг переносимости мобильных номеров.