17:02 | 25.09.13 | Նորություններ | 4302
Այսօր Էրեբունի Պլազա բիզնես կենտրոնում «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը հանդիպել է DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի մասնակիցներին:
Հանդիպման ընթացքում Անդրեյ Պյատախինը երիտասարդներին ներկայացրել է խոշոր ընկերություններում աշխատելու միջազգային իր փորձը, մասնակիցների հետ կիսվել հաջողակ լինելու եւ նպատակներն իրականություն դարձնելու իր անձնական օրինակով, ինչպես նաեւ քննարկվեցին ղեկավարման հմտություններ զարգացնելու եւ թիմային ոգին ամրապնդելու թեմաները:
«ԱրմենՏել-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմնական նպատակն է մարդկանց կյանքը դարձնել ավելի լավ, եւ մենք շարունակելու ենք աջակցել հատկապես այն երիտասարդներին, ովքեր սեփական աշխատանքով կկերտեն իրենց հաջողության ճանապարհը: Անչափ ուրախ եմ, որ այսօր հանդիպել եմ հենց նման երիտասարդների: Հավատացած եմ, որ մոտ ապագայում մենք կհանդիպենք արդեն որպես գործընկերներ եւ համատեղ կիրականացնեք արդիական եւ բիզնես ոլորտում նոր լուծումներ առաջարկող ծրագրեր»,- նշել է Անդրեյ Պյատախինը:
DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի մասնակիցները հանդիպման ժամանակ ստացել են նաեւ իրենց հետաքրքրող բոլոր հարցերի պատասխանները եւ ձեռք բերել նոր գիտելիքներ ու հմտություններ տեխնոլոգիական ձեռներեցության վերաբերյալ:
Նշենք, որ DigiCamp ճամբարը կայացել է օգոստոսի 1-ից 10-ը Ծաղկաձորում: Ճամբարին մասնակցում էին 16-30 տարեկան 26 անձինք, ովքեր հնարավորություն ունեցան ծանոթանալ ոլորտի առաջնորդների հետ, լսել նրանց հաջողության պատմություններն ու բացահայտեցին առաջատար ընկերությունների հաջողության գաղտնիքները, մասնակցել ոլորտին քաջատեղյակ մասնագետների դասընթացներին եւ ձեռք բերել կիրառական գիտելիքներ: Լավագույն գաղափարների հեղինակները ստացան դրամական պարգեւներ եւ հնարավորություն առանձին տաղավարով ներկայանալու հոկտեմբերի 4-6 կայանալիք DigiTec 2013 տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսին:
DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը, գլխավոր գործընկերն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը, աջակիցը` Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը:

17:02 | 25.09.13 | News | 4570
"ArmenTel" (Beeline trademark) CEO Andrey Pyatakhin met with participants of DigiCamp IT summer camp today.
Within the meeting, the CEO told the participants of the summer camp about his expertise in major international companies and success stories from his personal practice. He also held a discussion on improvement of managerial skills and strengthening of team spirit.
"The main goal of ArmenTel corporate responsibility is to help people change their lives to the better and we will continue supporting young people in particular who pave their way to success with their hard work. I am very glad to meet such kind of young people now. I am sure we will meet already as business partners in near future and implement urgent projects offering new solutions in business", noted Andrey Pyatakhin.
During the meeting, the participants of DigiCamp summer camp got answers to all the questions, acquired new knowledge and skills in IT entrepreneurship.
It should be noted that DigiCamp summer camp was held in Tsakhkadzor on August 1-10. It hosted 26 people aged 16-30. During the camp, the participants got acquainted with the leaders of the IT sphere, hear their success stories and disclosed secretes of success of leading companies. They also took part in the specialists' lectures and acquired practical skills. The authors of the best business ideas got money prizes and the chance to take part in DigiTec 2013 technological fair (October 4-6) in a separate pavilion.
DigiCamp summer camp was organized by Union of IT Enterprises, "ArmenTel" (Beeline trademark) is the general sponsor and Armenian Youth Foundation supported the event.