17:02 | 25.09.13 | Նորություններ | 4302
Այսօր Էրեբունի Պլազա բիզնես կենտրոնում «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը հանդիպել է DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի մասնակիցներին:
Հանդիպման ընթացքում Անդրեյ Պյատախինը երիտասարդներին ներկայացրել է խոշոր ընկերություններում աշխատելու միջազգային իր փորձը, մասնակիցների հետ կիսվել հաջողակ լինելու եւ նպատակներն իրականություն դարձնելու իր անձնական օրինակով, ինչպես նաեւ քննարկվեցին ղեկավարման հմտություններ զարգացնելու եւ թիմային ոգին ամրապնդելու թեմաները:
«ԱրմենՏել-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմնական նպատակն է մարդկանց կյանքը դարձնել ավելի լավ, եւ մենք շարունակելու ենք աջակցել հատկապես այն երիտասարդներին, ովքեր սեփական աշխատանքով կկերտեն իրենց հաջողության ճանապարհը: Անչափ ուրախ եմ, որ այսօր հանդիպել եմ հենց նման երիտասարդների: Հավատացած եմ, որ մոտ ապագայում մենք կհանդիպենք արդեն որպես գործընկերներ եւ համատեղ կիրականացնեք արդիական եւ բիզնես ոլորտում նոր լուծումներ առաջարկող ծրագրեր»,- նշել է Անդրեյ Պյատախինը:
DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի մասնակիցները հանդիպման ժամանակ ստացել են նաեւ իրենց հետաքրքրող բոլոր հարցերի պատասխանները եւ ձեռք բերել նոր գիտելիքներ ու հմտություններ տեխնոլոգիական ձեռներեցության վերաբերյալ:
Նշենք, որ DigiCamp ճամբարը կայացել է օգոստոսի 1-ից 10-ը Ծաղկաձորում: Ճամբարին մասնակցում էին 16-30 տարեկան 26 անձինք, ովքեր հնարավորություն ունեցան ծանոթանալ ոլորտի առաջնորդների հետ, լսել նրանց հաջողության պատմություններն ու բացահայտեցին առաջատար ընկերությունների հաջողության գաղտնիքները, մասնակցել ոլորտին քաջատեղյակ մասնագետների դասընթացներին եւ ձեռք բերել կիրառական գիտելիքներ: Լավագույն գաղափարների հեղինակները ստացան դրամական պարգեւներ եւ հնարավորություն առանձին տաղավարով ներկայանալու հոկտեմբերի 4-6 կայանալիք DigiTec 2013 տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսին:
DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը, գլխավոր գործընկերն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը, աջակիցը` Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը:

17:02 | 25.09.13 | Новости | 4322
Генеральный директор компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) Андрей Пятахин встретился сегодня с участниками летнего лагеря по технологическому предпринимательству DigiCamp.
В рамках встречи глава компании представил участникам лагеря свой опыт работы в крупных международных компаниях, привел примеры достижения успеха из личной практики. Генеральный директор также провел обсуждения по теме улучшения навыков руководителя и укрепления командного духа коллектива.
«Основная цель корпоративной ответственности АрменТел - помочь людям изменить свою жизнь к лучшему и мы продолжим в частности поддерживать молодежь, которая своим трудом прокладывает себе путь к успеху, и я очень рад повстречать сегодня именно таких ребят. Я убежден, что в ближайшем будущем мы встретимся уже как деловые партнеры и вместе реализуем актуальные проекты, предлагающие новые решения в сфере бизнеса», - отметил Андрей Пятахин.
Во время встречи участники летнего лагеря DigiCamp получили ответы на все интересующие вопросы, приобрели новые знания и навыки в области технологического предпринимательства.
Отметим, что лагерь DigiCamp состоялся 1-10 августа в Цахкадзоре. В нем приняли участие 26 человек в возрасте от 16 до 30 лет. В ходе проведения лагеря участники познакомились с лидерами в области технологий, послушали истории их успеха и раскрыли секреты успеха ведущих компаний, а также приняли участие в лекциях специалистов и приобрели практических опыт. Авторы лучших бизнес идей получили денежные призы и возможность участвовать на технологической выставке DigiTec 2013 (4-6 октября) в отдельном павильоне.
Организатором летнего лагеря технологического предпринимательства DigiCamp является Союз Компаний по Информационным Технологиям, генеральный партнер - компания «АрменТел» (торговая марка Beeline), поддержку мероприятию оказал Молодежный фонд Армении.