16:00 | 29.10.13 | Նորություններ | 5266
Այսօր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հյուրընկալել էր «Անձնական» եւ «Խոսում է քաղաքը» սակագնային պլանների բաժանորդների միջեւ անցկացված առաջին խաղարկության hաղթողներին, որոնք հրավիրված էին ընկերության գլխամասային գրասենյակ՝ ստանալու իրենց նվերները: Նվերները հանձնեց ընկերության տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Խաղարկությունը կազմակերպվել էր «Անձնական» եւ «Խոսում է քաղաքը» սակագնային պլանների այն բաժանորդների համար, որոնք հոկտեմբերի 24-ի դրությամբ (խաղարկության անցկացման օրը) հանդիսացել են վերը նշված սակագնային պլանների շրջանակներում տրամադրվող «Հատուկ» փաթեթի ակտիվ բաժանորդ: Խաղարկությանը ներկա են եղել լրագրողներ: Օգտագործվել է հատուկ մշակված Microsoft.NET Random class selection on the system time համակարգչային ծրագիր:
Նախաձեռնության համաձայն, հոկտեմբերին անցկացված խաղարկությունից բացի, խաղարկություններ են կազմակերպվելու նաեւ նոյեմբեր եւ դեկտեմբեր ամիսներին՝ յուրաքանչյուր ամսվա 20-ից ոչ շուտ: Ընդհանուր առմամբ՝ հոկտեմբեր, նոյեմբեր եւ դեկտեմբեր ամիսներին կխաղարկվի 100 սմարթֆոն:
«Անձնական», «Խոսում է քաղաքը» եւ «Խոսում է քաղաքը 2» սակագնային պլանների ցանկացած բաժանորդ կարող է իր մտերիմներից մեկի համար բաժանորդագրվել «Հատուկ» փաթեթի, որն ընդամենը 2500 դրամ ամսավճարի դիմաց տրամադրում է 1500 րոպե ներառված ներցանցային խոսելաժամանակ եւ դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր 150 SMS հաղորդագրություն ուղարկելու հնարավորություն: Իսկ ամսվա ընթացքում նշվածից ավելին օգտագործելու կամ այլ ծառայություններից օգտվելու դեպքում վճարը գանձվում է ըստ ընթացիկ սակագնային պլանի համար սահմանված սակագների: «Հատուկ» փաթեթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է ուղարկել *312# հրահանգը: «Անձնական» եւ «Խոսում է քաղաքը» սակագնային պլանների յուրաքանչյուր բաժանորդի տրամադրվում է միայն մեկ «Հատուկ» փաթեթ:

16:00 | 29.10.13 | Новости | 5552
Сегодня компания ВиваСел-МТС приняла победителей первого розыгрыша, проведенного между абонентами тарифных пакетов “Личный” и “Говорит город”, которые были приглашены в головной офис компании, чтобы получить свои призы, которые вручил генеральный директор компании Ральф Йирикян.
Розыгрыш был организован для тех абонентов тарифных планов “Личный» и “Говорит город”, которые по состоянию на 24 октября (день проведения розыгрыша) являлись активными абонентами пакета “Специальный”, прилагаемый в рамках вышеупомянутых тарифных планов. Во время розыгрыша была использована специально разработанная компьютерная программа Microsoft.NET Random class selection on the system time.
Кроме проведенного в октябре розыгрыша, такие же будут проведены также в ноябре и декабре.  В целом, в октябре, ноябре и декабре будет разыграно 100 смартфонов.
Любой абонент тарифных планов “Личный”, “Говорит город” и “Говорит город 2” может подписаться на пакет “Специальный” для своего близкого человека. В рамках данного  пакета за 2500 драмов предоставляется возможность говорить 1500 минут внутри сети и с другими операторарома Армении и посылать 150 SMS. В случае превышения лимита данных услуг плата взымается согласно тарифам текущего тарифного плана. Для активизации  пакета “Специальный” необходимо отправить вызов на номер *312# . Каждому абоненту тарифных планов “Личный” и “Говорит город” предлагается только один пакет “Специальный”.