16:14 | 23.12.13 | Նորություններ | 5998
“Հայաստանում իր գործունեության մեկ տարվա ընթացքում “Ռոստելեկոմ”-ը կատարել է $15 մլն-ին համարժեք ներդրումներ եւ արդեն իսկ ունի 10 հազար բաժանորդ”,- ամփոփելով 2013 թվականը` հայտարարել է “Ռոստելեկոմ”-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարմազյանը:
Ընկերության ենթակառուցվածքներում իրականացված ներդրումների շնորհիվ Mail.ru Group-ի այնպիսի ռեսուրսներ, ինչպիսիք են Փոստը, Odnoklassniki.ru-ն եւ այլ ծառայություններ ընկերության բաժանորդների համար 7 անգամ ավելի արագ են հասանելիության տեսաանկյունից”,- նշել է Ֆարմազյանը:
2013-ի սեպտեմբերին “Ռոստելեկոմը” “Հիբրիդ Սոլյուշնզ” հեռուստահեռարձակող ընկերության հետ համատեղ բաժանորդներին ներկայացրեց նոր սերնդի հեռուստատեսությունը, որն ընձեռում է մինչեւ 70 լավագույն հեռուստաալիքների դիտման հնարավորություն, 2 տարբեր փաթեթներ` ըստ նախասիրությունների, 5 անվճար հեռուստաալիքներով սոցիալական փաթեթ, օնլայն տեսավարձույթ, Catch-up TV, Pause TV, սոցիալական ցանցերի ինտեգրում եւ այլ ֆունկցիաներ:
Ընկերության մյուս նորարարությունը շարժական հեռուստատեսության WiFi/3G/4G տեխնոլոգիաներով մատուցվող ծառայությունն է, որը նախատեսված է iPad-ի համար:
“Ռոստելեկոմը” առաջարկում է նաեւ սմարթ հեռուստացույցների համար նախատեսված IP հեռուստատեսություն, որը հնարավոր է դիտել առանց լրացուցիչ որեւէ սարք միացնելու:
Հայկ Ֆարամազյանը խոսել է նաեւ ընկերության տոնական ակցիայի մասին, որի շրջանակներում Տրիո Կոնստրուկտոր ծառայությունների փաթեթի բաժանորդները ստանում են արագություն` սկսած 20 Մբ/վ-ից, իսկ “Ռոստելեկոմի” բոլոր ինտերնետ օգտագործողները գիշերային ժամերին օգտվում են մինչեւ 100 Մբ/վ արագությամբ ինտերնետից: Դեկտեմբերից փետրվարն ընկած ժամանակահատվածում կրկնապատկվել է ինտերնետի արագությունը, իսկ հեռուստադիտողները ստացել են երկու անվճար հեռուստաալիք եւ ֆիլմեր դիտելու հնարավորություն:
Հիշեցնենք, որ ռուսաստանյան հեռահաղորդակցության խոշորագույն օպերատոր “Ռոստելեկոմը” հայկական շուկա մուտք գործեց 2012թ. դեկտեմբերին: “Ռոստելեկոմի” ծառայություններն այսօր հասանելի են ՀՀ ավելի քան 15 քաղաքներում: Հայաստանի ողջ տարածքում գործում են բաժանորդների սպասարկման 16 սրահներ:

16:14 | 23.12.13 | Новости | 6312
“За год деятельности “Ростелеком” сделал инвестиции на сумму $15 млн. и уже имеет 10 000 абонентов”,- подведя итоги 2013 года, заявил гендиректор компании Айк Фармазян.
Благодаря инвестициям в инфраструктуры компании многие ресурсы Mail.ru Group стали в 7 раз доступнее для абонентов компании в плане скорости”,- отметил Фармазян.
В сентябре 2013 года “Ростелеком” совместно с телевещательной компанией “Hybrid Solutions” представил абонентам телевидение нового поколения, которое предоставляет возможность просмотра почти 70 лучших телеканалов, 2 разных пакета - по предпочтению, социальный пакет с 5 бесплатными телеканалами, онлайн-телепрокат, Catch-up TV, Pause TV, интеграция социальных сетей и другие функции.
Другая инновация компании - услуга ТВ по технологии WiFi/3G/4G, которая предназначена для iPad-ов.
“Ростелеком” предлагает также IP-телевидение, предназначенное для смарт-телевизоров, которое можно смотреть без подключения дополнительных устройств.
Айк Фарамазян сообщил также о праздничной акции компании, в рамках которой абоненты пакета услуг Трио Конструктор получат интернет со скоростью начиная от 20 Мб/с, а все пользователи интернета “Ростелеком” в ночные часы будут пользоваться интернетом со скоростью до 100 Мб/с. С декабря до февраля удвоится скорость интернета, а телезрители получат 2 бесплатных телеканала и возможность просмотра фильмов.
Напомним, что крупнейший российский телекоммуникационный оператор “Ростелеком” вышел на армянский рынок в декабре 2012 года. Услуги “Ростелекома” сегодня доступны в более 15 городах Армении. По всей территории Армении действуют 16 центров обслуживания абонентов.