15:19 | 20.02.14 | Նորություններ | 6520
Այդ մասին այսօր Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը` հավելելով, որ դեռեւս չի կարող կոնկրետ ժամկետներ մատնանշել:
«Դա դժվարին խնդիր է` կապված որոշ սահմանափակումների հետ` ինչպես արտաքին, այնպես էլ ներքին»,- ասել է նա:
Միաժամանակ, գլխավոր տնօրենը նշել է, որ IP-հեռուստատեսությունը առաջնահերթ ուղղություն է ինչպես իր, այնպես էլ ընկերության համար:
«Մենք ունենք բաժանորդային մեծ բազա, բաժանորդները մեզ սիրում ու վստահում են, նրանք վստահ են, որ մենք լավ ծառայություն կմատուցենք»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
Մեդիամաքս-ը նշում է, որ հանդես գալով 2013թ. իր առաջին մամուլի ասուլիսում` Անդրեյ Պյատախինը հեռուստատեսային ծառայությունների ներդրումն անվանել էր իր անձնական առաջնահերթ խնդիրը: Պատասխանելով հարցին այն մասին, թե ինչո՞ւ ընկերությունը մինչ օրս IPTV ծառայություն չի տրամադրում, Անդրեյ Պյատախինը խոստովանել էր, որ ընկերության աշխատակիցներին այդ հարցն ուղղել է ԱրմենՏել-ի ղեկավարի պաշտոնում իր առաջին աշխատանքային օրը:
Դեռեւս 2011թ. հունվարին Պյատախինին ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրենի պաշտոնում նախորդած Իգոր Կլիմկոն ասել էր, որ ընկերությունն ակտիվորեն փորձարկում է IP-հեռուստատեսության ծառայությունը: Նա նշել էր, որ «ծառայության առեւտրային գործարկումը տեղի կունենա այն ժամանակ, երբ IP-հեռուստատեսության որակը համապատասխանի որակի բարձր չափանիշներին»:

ArmenTel is moving towards launching IPTVservice.
At the same time, the CEO noted that IPTV is a priority area for both him personally and for the company.
“We have a large subscriber database, subscribers love and trust us, they are sure we will provide a good service”, said Andrey Pyatakhin.
Mediamax notes that addressing his first news conference in Yerevan back in June 2013, Andrey Pyatakhin called introduction of TV services his main personal objective. Answering the question why the company hasn’t installed IPTV service yet, Andrey Pyatakhin confessed that he asked the same question to his employees on his first working day as CEO of the company.
Back in January 2011, Pyatakhin’s predecessor in the post of ArmenTel CEO Igor Klimko said that the company actively tests IPTV service. He noted that “the service will be commercially launched only when IPT V quality meets high quality standards”.