13:21 | 04.04.14 | Նորություններ | 4102
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) շարունակում է Հայաստանի մարզերում ԱՀԿ-ների եւ բաժանորդային գծերի թվայնացման աշխատանքները: Մասնավորապես, Ապարանի շրջանի Հարթավան համայնքում մեկնարկել են ենթակառուցվածքների կատարելագործմանն ուղղված աշխատանքները։
Մինչեւ սույն թվականի ապրիլի 15-ն ընկերությունը կավարտի Հարթավան համայնքի թվային կայանի տեղակայման, գործող բաժանորդային հեռախոսագծերի վերամիացման, աարքավորումների փոխարինման եւ վերազինման աշխատանքները, ինչը թույլ կտա ապահովել Հարթավանի բնակիչներին թվային ֆիքսված կապի եւ լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայություններով:
«Հանդիսանալով Հայաստանի խոշորագույն ինտեգրված օպերատոր՝ մենք շարունակաբար ներդնում ենք բավականին լուրջ միջոցներ՝ ուղղված ցանցի արդիականացմանը եւ բարձր տեխնոլոգիական սարքավորումների ներդրմանը։ Հպարտ եմ, որ մեր ներդրումների շնորհիվ Հայաստանի ֆիքսված ցանցի թվայնացման մակարդակը թույլ է տալիս դասել մեր երկիրն Արեւմտյան Եվրոպայի տեխնոլոգիապես զարգացած երկրների շարքին։ Ավելին, իրականացնելով ներդրումներ լարային ցանցում` «ԱրմենՏել» ընկերությունը բարձրացնում է բաժանորդներին մատուցվող ծառայությունների որակը` դարձնելով դրանք պարզ եւ հարմար Beeline բաժանորդների համար»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Նշենք, որ 2013թ. վերջի դրությամբ Երեւան քաղաքի ֆիքսված հեռախոսակապի մակարդակը կազմում է 100 տոկոս։ Ընդհանուր առմամբ հանրապետությունում թվային կայաններին միացված է «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված կապի բաժանորդների 86%-ը։

13:21 | 04.04.14 | Новости | 4364
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) продолжает работы по оцифровке автоматических телефонных станций (АТС) и абонентских линий телефонной связи в регионах Армении. В частности, в общине Артаван на востоке Арагацотнской области стартовали работы по модернизации инфраструктуры фиксированной связи.
До 15 апреля текущего года компания «АрменТел» завершит работы по монтажу цифровой станции, переключению действующих номеров абонентов фиксированной связи на цифровой формат и замене оборудования, что позволит обеспечить жителей общины Артаван высококачественными услугами фиксированной связи и широкополосного доступа в интернет.
«Являясь крупнейшим интегрированным оператором связи в стране, мы постоянно инвестируем значительные средства на модернизацию и внедрение высокотехнологического оборудования. С гордостью могу сказать, что благодаря этим инвестициям, уровень цифровизации фиксированной сети в стране позволяет ставить Армению в один ряд с технологически развитыми странами Западной Европы. Более того, инвестируя в проводную инфраструктуру, компания «АрменТел» повышает качество услуг, делая их еще более удобными и простыми для клиентов Beeline», - отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
По состоянию на конец 2013 года, городская телефонная сеть Еревана оцифрована на 100%. В целом, по стране этот показатель составляет 86%.