16:01 | 30.05.14 | Նորություններ | 6168
Հունիսի 20-21-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում տեղի կունենա «Խելացի լուծումներ խելացի բիզնեսի համար» խորագիրը կրող 7-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք բիզնես ֆորումը, որի շրջանակում ԱրմենՏել ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հանդես կգա մի շարք տեխնոլոգիական եւ նորարարական լուծումներով:
«ԴիջիԹեք բիզնես ֆորումը հատուկ տեղ է զբաղեցնում Հայաստանի զարգացող բիզնես միջավայրում: Սա եզակի հարթակ է գործարար կապեր հաստատելու, նոր գործընկերներ եւ հաճախորդներ ներգրավելու համար: Այս տարի ԱրմենՏել ընկերությունը ֆորումին կներկայացնի Blackberry Enterprise Service Enterprise 10 (BES) ծառայությունը, կոմերցիոն զանգերի կենտրոնը, My Beeline Armenia բջջային հավելվածը: Հանդես կգանք նաեւ բիզնես ընկերությունների համար նախատեսված մի շարք հետաքրքիր լուծումներով»,- հայտարարել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
ԴիջիԹեք բիզնես ֆորում 2014-ին կմասնակցեն տեղական, ռուսաստանյան եւ վրաստանյան շուրջ 50 ընկերություններ:
Այցելուների թիվը կհասնի 3000-ի, որոնցից 500-ը կլինեն ընկերությունների ղեկավարներ եւ ներկայացուցիչներ:
Նշենք, որ ԴիջիԹեք գործարար համաժողովն ավանդաբար անց է կացվում ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո: Միջոցառման կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը, գլխավոր հովանավորն է ԱրմենՏել ընկերությունը: Համաժողովի հովանավորներն են նաեւ Կոնվերս բանկը եւ ռուսաստանյան Arinteg ընկերությունը:

16:01 | 30.05.14 | News | 6483
Seventh Annual DigiTech Business Forum under “Smart Solutions for Smart Business” theme will take place in Armenia-Marriott Hotel on June 20-21; ArmenTel (Beeline trademark) will come up with a number of technological and innovative solutions within the Business Forum.
“DigiTech Business Forum has its special place in Armenia’s developing business environment. It’s a unique platform providing a chance to establish business relations and involve new partners and customers. This year ArmenTel will present Blackberry Enterprise Service Enterprise 10 (BES), commercial call center and My Beeline mobile app at the forum. We will also come up with a number of innovative solutions aimed at business companies”, stated ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin.
Around 50 Armenian, Russian and Georgian companies will participate in DigiTech Business Forum.
The number of the visitors will reach 3000, out of which 500 will be representatives and heads of companies.
It should be noted that DigiTech Business Forum is traditionally held under the auspices of the Armenian Prime Minister. The forum is organized by the Union of Information Technology Enterprises, and ArmenTel is the general sponsor. Converse Bank and Russian Arinteg Company are also the sponsors of the forum.