14:38 | 22.08.14 | Նորություններ | 4399
Օգոստոսի 20-ին «Յուքոմ» ընկերության ղեկավար կազմն այցելել է Տավուշի մարզի մի շարք զորամասեր ու շուրջ 30 մարտական դիրքեր:
Այցի համար ընտրվել են այն դիրքերը, որտեղ մարտական հերթապահություն կատարող զինծառայողներն անմիջական մասնակցություն են ունեցել հակառակորդի վերջերս իրականացրած դիվերսիոն գործողությունների հետմղման գործընթացին։
«Այցի հիմնական նպատակը զինծառայողներին մեր հարգանքն ու երախտիքը հայտնելն էր։ Որպես հայկական ընկերություն, Յուքոմ-ը մշտապես կանգնած է լինելու հայոց բանակի, հայ զինվորի, հայոց պետականության կողքին»,-նշել է ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Ընկերությունը զինծառայողներից յուրաքանչյուրի համար պատրաստել էր քաղցրավենիքի տեսակներով ու ծխախոտով անհատական փաթեթ: Նմանատիպ փաթեթներ են ստացել նաեւ սպայական անձնակազմի անդամները։

14:38 | 22.08.14 | Новости | 4686
20 августа руководство компании Юком посетило несколько военных частей и около 30 боевых постов в Тавушском марзе.
Для визита были выбраны те посты, где военнослужащие, находясь на боевом дежурстве, имели непосредственное участие в подавлении последних диверсионных действий противника.
“Основной целью визита было выразить наше уважение и благодарность военнослужащим. Как армянская компания, Юком будет всегда стоять рядом с армянской армией, армянским солдатом и армянской государственностью”, - отметил директор компании Айк Есаян.
Компания приготовила для всех воннеослужащих индивидуальные пакеты со сладостями и сигаретами. Подобные пакеты получили также представители офицерского состава.